+

4 Niedziela Wielkanocy – Dobrego Pasterza 25.04.2021

Kategorie: Parafialne

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów, w ciągu całego tygodnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.

2.  W czwartek  Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

3. W   sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 18.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwa majowe.

Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych.

4. W pierwszą sobotę miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia.

W sobotę o 17.30  − różaniec fatimski poprowadzi Róża Matek Władysławy Dulak.

5. W przyszłą niedzielę dzień Modlitw za Emigrację,   Dzień Polonii i Polaków za  Granicą oraz Dzień Flagi Narodowej.   Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

6.  Zmiana Tajemnic   dla Ojców i Matek w przyszłą niedzielę po prymarii.

7.  Spotkania :

a) Jutro  o 17.10 spotkanie powtórkowe  dla   dzieci  I Komunijnych z rodzicami a na Mszy św. poświęcenie łańcuszków i medalików.

b) zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek po Mszy o godz. 18.00.

b)   we czwartek o 17.00 spotkanie kl. 7 przygotowujących się do bierzmowania.

c) w piątek o godz. 18.00 spotkanie  modlitewne kandydatów Kl. VIII do przyjęcia sakramentu bierzmowania.   

c) spotkanie grupy młodzieżowej w piątek  o 19.00

d) PDMD – sobota  godz. 9.00.

8. W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.

9.Spółka Wodociągowa informuje mieszkańców Biczyc Dolnych i Niskowej ,że we wtorek między godz. 9.00 a 17.00 może nie być wody.