+

4 Niedziela Wielkanocy 30.04.2023

Kategorie: Parafialne

1. Dziś przeżywamy Wizytację Kanoniczną  a równocześnie czwartą niedzielę Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej Ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty.  

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

3. W najbliższy poniedziałek wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 18.00 , w niedzielę o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych. 

4. We wtorek, 2 maja, przypada też Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy też rodaków żyjących poza granicami naszej ojczyzny. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

5. We środę, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 . 11.00 i 16.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

6. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O 17.30 modlitwę różańcową  poprowadzi  Akcja Katolicka.  O 18.00 spotkanie rodziców i Dzieci z Kl. III.

7. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa.  Do  chorych  udamy się z posługą duszpasterską : Ks. Proboszcz  od godz. 8.00 , ks. Wikariusz od godz. 13.00 .      Od 17.00 adoracja i spowiedź. O 18.00 Nabożeństwo majowe i  Msza św.  

8. W I sobotę miesiąca o 17.30  −modlitwę różańcowa w intencji rodzin   poprowadzi Róża Matek Władysławy Dulak.