+

4 Niedziela Wielkanocy 08.05.2022

Kategorie: Parafialne

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. W naszej parafii  31 dzieci przeżywa    I Komunię Św. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

3. W czasie „Białego Tygodnia” dzieci Pierwszokomunijne przychodzą na godz. 18.00. Jest to czas dziękczynienia za dar Eucharystii. 

poniedziałek – dzień wdzięczności Panu Bogu

wtorek  – dzień wdzięczności Rodzicom, rodzicom chrzestnym i opiekunom 

środa – dzień czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – pielgrzymka do Sanktuarium w Łagiewnikach 

czwartek – dzień wdzięczności kapłanom i dzień misyjny

piątek –  podczas nabożeństwa Fatimskiego ofiarujemy dzieci  Matce Bożej.

– sobota – dzień wdzięczności katechetom, wychowawcom i nauczycielom.

4. Dziękujemy rodzicom dzieci I-komunijnych za przygotowanie kościoła na Uroczystość I Komunii św. oraz  za  dar ołtarza – odnowiona monstrancja.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych     Msza św. jest   o godz. 18:00 i po niej o 18:30 nabożeństwo majowe.

5. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.    

6. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II.   Zapraszamy na Mszę św. i procesję różańcową o godz. 18:00.  Nabożeństwu przewodniczył będzie  o. Dobrosław Mężyk OFM, pracujący Górkach Wielkich.  O przygotowanie ołtarza  przy kapliczce  prosimy Rodzinę  Szpilowskich.  Figurę  Matki Bożej Fatimskiej poniosą Ojcowie i Matki Dzieci Komunijnych.

7. Spotkania:

  • W piątek w ramach duchowego przygotowania do  przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na nabożeństwo młodzież kl. VIII.     
  • Kółko szachowe – piątek o godz. 16.00
  • Grupa Apostolska – piątek o godz. 19.00
  • Kółko muzyczne – sobota o godz. 9.00
  • Papieskie Dzieło Misyjne – sobota o godz. 10.00

8. FESTYN PARAFIALNY

W naszej Parafii po kilku latach przerwy będzie zorganizowany festyn parafialny w ostatnią sobotę czerwca tj. 25.06.2022r. Jest to wielkie przedsięwzięcie dlatego mając nie za wiele czasu a dużo pracy zapraszamy osoby chętne do zaangażowania się w to dzieło – można zaangażować się np w ten sposób: poprowadzić jakąś zabawę, pomóc zorganizować występ jakiegoś zespołu, animować dzieci (np. malowanie twarzy), pomóc przy organizacji meczu piłkarskiego, zająć się organizacją kącika żywienia itp.

Zapraszamy także wszystkie osoby chętne do wsparcia finansowego tego przedsięwzięcia. Każdy może się w to włączyć.

Cel na który będziemy zbierać podczas tego festynu to remont naszej salki katechetycznej, w której spotkania ma np. Grupa Młodzieżowa, Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, Kółko muzyczne i Kółko szachowe.

NAJBLIŻSZE SPOTKANIE ORGANIZACYJNE BĘDZIE WE WTOREK O GODZ. 19.00 NA PLEBANI.  Zapraszamy wszystkich chcących się zaangażować!