+

4 Niedziela Adwentu

Kategorie: Parafialne

1.    Przeżywamy dziś IV Niedzielę Adwentu. Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 16.00 Nieszpory a po nich Msza św..

2.    W środę  Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. rano o godz. 6.30. Możliwość spowiedzi do 8.30.

3.    Zadbajmy o religijną oprawę tego wieczoru oraz nie zapomnijmy o tradycyjnym opłatku, a także zachowajmy post. Gromadząc się całą rodziną przy wigilijnym stole w tym dniu pamiętajmy, aby rozpocząć wieczerzę od przeczytania fragmentu o narodzeniu Jezusa . Następnie pomódlmy się o błogosławieństwo za żyjących i zmarłych członków rodziny. Najstarsza osoba w rodzinie niech złoży życzenia, a potem indywidualnie połammy się opłatkiem. Pamiętajmy także o zaśpiewaniu w gronie rodzinnym kolędy.

4.    We środę o godz. 8.30 spotkanie ministrantów i lektorów.

5.    W czwartek Uroczystość Bożego Narodzenia, o północy Msza św. Pasterka, jak w poprzednich latach składka zebrana podczas tej Mszy Świętej będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

6.    Na  Mszy św. o godz. 9.00 wystąpi nasz Chór Parafialny.  Prosimy na chórze zostawić miejsca dla Chórzystów  .

7.    W piątek – Święto Św. Szczepana. Biskupi Diecezjalni   udzielili dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych .

8.      Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Składka przeznaczona będzie na KUL i PAT  .   Na Mszy św. o godz. 7.00 będzie poświęcenie Owsa a  o godz. 11.00 będzie miało miejsce błogosławieństwo i rozesłanie Kolędników Misyjnych. Prosimy o życzliwe przyjęcie kolędników, którzy będą odwiedzać nasze domy  w tym dniu w godzinach popołudniowych. Zebrane ofiary zostaną przekazane na projekty misyjne w  Indii,  Republice Konga ,Republice Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Boliwii, Kazachstanu .  Hasłem tegorocznego kolędowania są słowa : MA TOTO TI AMOLENGE (USŁYSZ PŁACZ DZIECI).

9 .Prosimy o uporządkowanie grobów  przed świętami .

10.Bóg zapłać za dzisiejszą ofiarę na ogrzewanie kościoła.    Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.

11.Po Świętach Bożego Narodzenia począwszy od 29 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii kolędę, czyli wizytę duszpasterską. Na kolędę przygotowujemy krzyż, Pismo Święte i wodę święconą. Starajmy się w miarę możliwości być obecnym w czasie wizyty duszpasterskiej. O terminie kolędy poinformujemy podczas świat.