+

4 Niedziela Adwentu

Kategorie: Parafialne

1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

2. Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach jutro o godz. 6.30. Możliwość spowiedzi dla przyjezdnych jutro w godz. 8.00 do 9.00.

3. Tradycją minionych lat od dzisiaj płonie w naszej świątyni Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez naszych harcerzy z Groty Narodzenia w Betlejem. Niech ten ogień radości i jedności zapłonie także w naszych domach.

4. Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.

5. Uroczystość Bożego Narodzenia. Pasterka o północy . Składka na tacę podczas pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Msze św. w porządku niedzielnym. Na Mszy św. o godz. 9.00 ze śpiewem kolęd wystąpi nasz Chór Parafialny.

6. We środę drugi dzień świąt. Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte o 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Tradycyjnie tego dnia w kościołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby katolickich uczeni .
Na Mszy św. o godz. 7.00 poświęcenie owsa .

O godz. 11.00 błogosławieństwo i rozesłanie Kolędników Misyjnych. Kolędnicy misyjni to dzieci, które pomagają swoim rówieśnikom w krajach misyjnych. Domy nasze w tym dniu będą odwiedzać w godzinach popołudniowych. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie. Hasło : tegorocznego kolędowania to :„SUMA YATIYAWI SANA MUNAPXTA” jest to język aymara, używany w Boliwii, gdzie misjonarze tarnowscy posługują od 25 lat w języku polskim hasło oznacza: „Głosimy Dobą Nowinę”

7. W czwartek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, tradycyjnie pobłogosławimy wino, w piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt.

8. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny z Nazaretu : Jezusa, Maryi i Józefa, które w naszej diecezji jest dniem jubileuszy małżeńskich.

9. „Pomoc dla Julki Bodziony” dziś prosimy o wsparcie materialne rodziców Julki Bodziony. Dziewczynka ma 9 lat i choruje na złośliwego guza mózgu, obecnie jest poddawana wyniszczającemu leczeniu radio- i chemioterapią. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc!

10. Dziś możemy złożyć podpis pod apelem o przywrócenie w Nowym Sączu jednostki Wojska Polskiego.

11. Od czwartku do końca lutego w dni powszednie będzie odprawiana 1 msza św. W tym tygodniu o godz. 6.30 .
12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej ; podwójny nr Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł..