+

4 Niedziela Adwentu – 24.12.2023 r.

Kategorie: Parafialne

1.To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia.

W związku z przypadającą dzisiaj Wigilią Bożego Narodzenia nie będzie wieczornej Mszy Świętej.

Postarajmy się pięknie i po chrześcijańsku przeżyć ten dzisiejszy, szczególny wieczór. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od tego gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

  1. Po skończonej wieczerzy wigilijnej pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać KOLĘDY, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Przyjdźmy do naszej świątyni o północy na Pasterkę. Składka na tacę przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
  2. Jutro, uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 9.00 z Kolędami wystąpi nasz młodzieżowy zespół a o 11.00 chór parafialny.

4.Wtorek w drugi dzień świąt, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika . Na Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 kolędy zagra i zaśpiewa Kapela Iskra z Podegrodzia.

W 2 dzień świąt do naszych domów zapukają kolędnicy misyjni. Posłanie i błogosławieństwo na Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy rodziców do pomocy w rozwiezieniu grup kolędniczych po rejonach parafii a wszystkich parafian do otwarcia drzwi i serc.

  1. W środę, 27 grudnia, w dzień Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty, na Mszy wieczornej pobłogosławimy wino.

Natomiast w czwartek, 28 grudnia – w święto Świętych Młodzianków Męczenników na Mszę zapraszamy rodziców spodziewających się dziecka oraz z małymi dziećmi, którym udzielimy specjalnego błogosławieństwa.

  1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Po każdej Mszy św. odśpiewamy suplikacje i uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas, za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.