+

4 Niedziela adwentu 19.12.2021

Kategorie: Parafialne

1. Trwa Nowenna do dzieciątka Jezus, którą odprawiamy w łączności z Roratami.

2.   Spowiedź adwentowa we środę od 9.00 do 10.30 i   od 14.30 do16.00 i 16.30  do 18.00.

3. Zapraszamy do udziału w  roratach   o godz. 17.30 , we piątek o 6.30.  W wigilię możliwość spowiedzi dla przyjezdnych od godz. 8.00 do 9.00.

Tradycją minionych lat w wigilię zapłonie w naszej świątyni Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez naszych harcerzy.    Niech ten ogień radości i jedności zapłonie także w naszych domach.

4. Zasiadając do wigilijnej wieczerzy zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę ;wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata,   łamanie się opłatkiem . Niech nasze domy wypełni wspólny śpiew kolęd.  Tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

5. Uroczystość Bożego Narodzenia. Pasterka o północy . Składka na tacę podczas pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Msze św. w porządku niedzielnym. Przed sumą kolędy wykonaniu naszego zespołu. 

6. W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.   Tradycyjnie tego dnia w kościołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby katolickich uczeni .

7. Z powodu pandemii nie będzie tradycyjnego wędrowania po domach Kolędników Misyjnych. Jednak w drugi dzień świąt na Mszach Świętych będzie przedstawiona scenka kolędnicza i będą zbierane ofiary do puszek przeznaczone na pomoc misjonarzom w realizowaniu projektów misyjnych.   

8. W związku z wprowadzeniem w ostatnich dniach nowych obostrzeń , przypominamy, aby stosować się do zaleceń sanitarnych; o obowiązku zasłaniania ust i nosa,   o dezynfekcji rąk. 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.