+

4 Niedziela Adwentu 18.12.2022

Kategorie: Parafialne

  1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystości Narodzenia Pańskiego!. Czy jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku do nich przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne! Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży.  
  • W pokorze zajrzyjmy głęboko do swojego serca. Może to właściwy moment na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź  adwentową we środę    od 14.00 do15.30 i 16.00  do 18.00.

3. Zapraszamy do udziału w  roratach   o godz. 17.30  a  sobotę o 6.30.  W wigilię możliwość spowiedzi dla przyjezdnych od godz. 8.00 do 9.00.

Tradycją minionych lat w wigilię zapłonie w naszej świątyni Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez naszych harcerzy.    Niech ten ogień radości i jedności zapłonie także w naszych domach.

4.Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki . Składka na tacę   przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

5. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

6.   Spotkania ;  wtorek – 17.30 LSO ; środa – 17.30 PDMD  i uroczyste przyjęcie ; czwartek – 9.00 PDMD ; piątek – 9.00 kółko muzyczne.