+

34 Niedziela Zwykła

Kategorie: Ogłoszenia,Parafialne

  1. Dziś kończy się rok liturgiczny, który przeżywaliśmy pod hasłem „Wierzę w Syna Bożego”. Nasze dziękczynienie za ten rok wyrażamy po każdej Mszy św. wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą Litanii do NSPJ. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nowy rok kościelny i duszpasterski, który przeżywać będziemy pod hasłem „NAWRACAJCIE SIĘ I WIERZCIE W EWANGELIĘ”.

  1. W tym tygodniu Kościół Katolicki czci; w poniedziałek – Świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapnął i Towarzyszy.

  1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się ADWENT, czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, jest to czas oczekiwania na powtórne przyjście Pana Jezusa na końcu czasów. Roraty będą w niedziele o godz. 6.00 a w dni powszednie wieczorem o 17.30 . O 17.10 Godzinki. Zachęcamy wszystkich do udziału w Roratach: dzieci, młodzież i starszych. Prosimy by zakupić im lub zrobić lampiony, aby mogły brać udział w procesjach i radośnie z Matką Boża przygotowywać się do Świąt Bożego Narodzenia.

  1. Wolontariusze i opiekunowie Szkolnego Koła Caritas zwracają się z prośbą do mieszkańców parafii o włączenie się w organizowanie pomocy potrzebującym rodzinom w ramach akcji Szlachetna Paczka. Wybrana rodzina , która z przyczyn losowych znalazła się w trudnych warunkach, otrzyma tzw. mądrą pomoc w postaci paczki zawierającej potrzebne produkty. Każdy może podzielić się żywnością czy odzieżą . Wolontariusze przyniosą ulotki, informujące o szczegółach zbiórki, a następnie zgłoszą się po dary w ustalonym indywidualnie terminie. Produkty można przynosić również do szkoły. Akcja będzie trwać do 12 grudnia 2014r. Za wszelkie dary serdecznie dziękujemy!!!

  1. Spotkania w tym Tygodniu:

Lektorów – wtorek po Mszy Św.

Ministrantów – środę po Mszy św.

Młodzieży – piątek o 19.00

Zespołu Wokalno Muzycznego – w sobotę o 10.00