+

34 Niedziela Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Kategorie: Parafialne

1. Mamy Króla! Jest nim Jezus Chrystus – Zbawiciel, Król wszechświata. Należymy do królewskiego rodu i z Chrystusem mamy udział w królewskim kapłaństwie. Znakiem Jego królowania nie jest jednak korona, lecz krzyż zbawienia, który wisi na ścianach naszych domów, jest wpisany w nasze serca i którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy. A ponieważ szlachectwo zobowiązuje, niech świadomość przynależności do królewskiego rodu zobowiązuje nas do godnego życia.

2. Dziś po Mszach Świętych dokonujemy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej.   Ważnym zadaniem jego członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego .   Patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza jest okazją do wyrażenia Bogu wdzięczności za dar ich służby przy ołtarzu oraz do podziękowania chłopcom zaangażowanym w służbę Bogu i ludziom w naszej lokalnej wspólnocie parafialnej.

 4. W ostatnim tygodniu listopada w naszym kościele codziennie  o 17.15 polecamy naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich naszych parafian.

5. ZAPRASZAMY NA DEKANALNE SPOTKANIE MŁODZIEŻY W PARAFII CHOMRANICE w sobotę 27 listopada od godz. 12.00 do 16.00. W programie Modlitewne czuwanie w kościele; 12.45 – przejście do kapliczki na Krasne Potockie i integracyjne ognisko.

6. W piątek na Mszy Św. wieczornej będzie obrzęd przyjęcia czterech chłopców do grona kandydatów na ministranta.

7.         Spotkania:  piątek:  o godz. 16.00-17.00 – kółko szachowe; o godz. 19.00 – grupa młodzieżowa ;  sobota:  godz. 9.00 – kółko muzyczne ; godz. 10.00 – PDMD

8.  W przyszłą niedzielę rozpoczyna się ADWENT. Codziennie o 17.30 za wyjątkiem niedzieli i uroczystości   będzie sprawowana   Msza św. o NMP  zwaną Roratami . W niedziele prymaria o godz. 7.00.   

9. Od przyszłej niedzieli   u przedstawicieli Caritasu będzie  można nabyć na stół wigilijny świece, jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Można nabywać również kartki świąteczne, kalendarze. Pierniczki św. Mikołaja  niedziela 5 grudnia.