+

34 Niedziela Uroczystość Chrystusa Króla 20.11.2022

Kategorie: Parafialne

1.Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

2.Dziś po Mszach Świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3.Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej oraz  Liturgicznej Służby Ołtarza . jest to okazja do wyrażenia Bogu wdzięczności za dar ich zaangażowania w służbę Bogu i ludziom w naszej  wspólnocie parafialnej oraz podziękowania chłopcom za ich służbę  przy ołtarzu.

4. W ostatnim tygodniu listopada w naszym kościele codziennie  o 17.15 polecamy naszych bliskich zmarłych. Niech wstawiennicza modlitwa Kościoła wyjedna im przebaczenie grzechów i pomoże osiągnąć szczęście wieczne.   

5.We wtorek, wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście Andrzejowi, scholii, dyrygentowi chóru Jarosławowi chórzystom składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

6. W środę  po  wieczornej Mszy św. spotkanie  Parafialnego Zespołu  Caritas.

7. W piątek na Mszy Św. 0 17.30   obrzęd przyjęcia 8 chłopców do grona   ministranta.

8. Spotkania:  wtorek:  o godz. 17.30  aspiranci ; -19.00 –  Młody; o godz. 19.00 – środa – 19.30 animatorzy bierzmowanych ;czwartek – 16.00  kółko szachowe; sobota: -godz. 10.00 – PDMD  ; 17,30 –   grupa młodzieżowa ;  

9. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się ADWENT. Codziennie o 17.30 za wyjątkiem niedzieli i uroczystości   będzie sprawowana   Msza św. o NMP  zwaną Roratami . W niedziele prymaria o godz. 7.00.  

10. Tradycyjna Akcja Chleb Miłosierdzia, która była związana z Dniem Ubogich będzie w tym roku wyjątkowo przeprowadzona w I Niedzielę Adwentu . Członkowie Parafialnego Oddziału Caritas / Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzać przy kościele „chlebki miłosierdzia”. Ofiarując co najmniej 9 zł, otrzymamy taki „chlebek miłosierdzia” – symboliczny znak otwartego serca.

11.  Zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Śmieci, różne odpadki, , stare kwiaty proszę składać tylko w wyznaczonych miejscach .  Dobre znicze zachować.

12. W dniach 28.01- 04.02.2023 (I tydzień ferii zimowych) planowana jest z  parafii Tęgoborze Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Gdyby ktoś był chętny, lub chciał zapytać o szczegóły, to prosimy o zgłoszenie się do ks. Damiana.  (506 841 122) Prosimy to uczynić do czwartku.