+

33 Niedziela Zwykła

Kategorie: Parafialne

 1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.   

2. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest obchodzona jako   III Światowy Dzień Ubogich z tej racji Caritas Diecezji Tarnowskiej rozprowadza chleb miłosierdzia. W naszej parafii członkowie Parafialnego Zespołu Caritas i Szkolnego Koła Caritas   rozprowadzają „chlebki miłosierdzia”. Ofiarując co najmniej 5 zł, otrzymamy taki „chlebek miłosierdzia” – symboliczny znak otwartego serca. Dziękujemy również za złożone  produkty żywnościowe i środki czystości jako dar dla ubogich w naszej parafii.  

3. Zapraszamy codziennie o 17.15 na modlitwę za zmarłych i wypominki.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: poniedziałek – św. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc ; środa – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik;  czwartek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; piątek – św. Cecylii  – męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.

5. W piątek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, Serdecznie zapraszamy na Mszę wieczorną Chór Parafialny i scholę. Podczas Mszy św. będzie uroczyste przyjęcie dziewcząt do scholi liturgicznej.

Pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.  Polecajmy p. Organistę Andrzeja , naszych Chórzystów z panem Dyrygentem Jarosławem na czele, Scholę.  Składamy podziękowania za ich piękną posługę w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa. Niech św. Cecylia wyprasza potrzebne łaski, a także nowych miłośników muzyki sakralnej aby swoimi głosami wzmocnić brzmienie chóru i scholii. 

6. W przyszłą niedzielę, 24 listopada, będziemy przeżywali uroczystość    Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość  Chrystusa Króla jest świętem Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Akcji Katolickiej.

7. Przeszło 101 lat temu, nasza Ojczyzna odrodziła się po 123 latach niewoli. W 1918 roku zrzuciliśmy jarzmo 3 zaborców i poprzez ciężką walkę wielu pokoleń  odzyskaliśmy swój ukochany kraj. To niezwykle ważne, żeby pamięć tej wytrwałej walki była w każdym z nas. A najlepszym przykładem niech będą dla nas najmłodsi.  W przyszłą niedzielę zapraszamy Was na godz. 10.15 na  akademię „Kocham Cię mój kraju”. Uczniowie szkoły, zaprezentują najpiękniejsze wiersze o Ojczyźnie i pieśni patriotyczne w połączeniu z wyjątkowym pokazem  najpiękniejszych miejsc naszej ziemi ojczystej.

8. „Bóg zapłać” za ofiary przeznaczone na pokrycie kosztów elewacji  naszej świątyni. 

9. Spotkania :  Spotkanie scholi – we wtorek godz. 16.30 ; Parafialny Oddział Akcji Katolickiej – w środę po Mszy św. wieczornej.