+

33 Niedziela Zwykła 15.11.2020

Kategorie: Parafialne

1.Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich.   Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.

2.  W dni powszednie  o godz. o 17.15   polecamy Bożemu miłosierdziu naszych   bliskich zmarłych w wypominkach.  Zapraszamy na wspólna modlitwę.

3. We wtorek o 16.30 w kościele spotkanie uczniów kl. 7.

4.  W środę zapraszamy Róże Żywego Różańca na Mszę i na Nowennę. Zelatorów prosimy o  wypisanie imion i nazwisk zmarłych z poszczególnych Róż, których   będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu.

5. W środę  po  wieczornej Mszy św. spotkanie      Synodalnego Zespołu Parafialnego. 

6. W piątek zapraszam Caritas na Mszę św. o 17.30 a po niej spotkanie.  

7. Spotkania  ;  ministranci i lektorzy   –  wtorek po Mszy św. wieczornej ;

 8. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: środa – bł. Karolina Kózkówna   dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc ;  piatek – św. Rafał Kalinowski   polski karmelita, niestrudzony spowiednik;  sobota – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny;         

 9. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.