+

33 Niedziela Zwykła 14.11.2021

Kategorie: Parafialne

1. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku przeżywamy pod hasłem : „Solidarni z Libanem”.  Zebrane fundusze do puszek zostaną przekazane na wsparcie chrześcijan w tym kraju.  

Jest to również Światowy Dzień Ubogich.   W   naszej diecezji  jest prowadzona przez Caritas , tradycyjna akcja rozprowadzania  „Chlebków Miłosierdzia”.   Ofiarując co najmniej 5 zł, otrzymamy  „chlebek miłosierdzia” – symboliczny znak otwartego serca.

Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Z związku z dniem miłosierdzia   Panie z Parafialnego oddziału Caritas w tym tygodniu   odwiedzą naszych chorych i starszych parafian.

 2.  W dni powszednie  o godz. o 17.15   polecamy Bożemu miłosierdziu naszych   bliskich zmarłych w wypominkach.  Zapraszamy na wspólna modlitwę.

3. We wtorek o 16.30 w kościele spotkanie uczniów kl. 7.

4.  W środę zapraszamy Róże Żywego Różańca na Mszę i na Nowennę. Zelatorów prosimy o  wypisanie imion i nazwisk zmarłych z poszczególnych Róż, których   będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu.

5. W środę  po  wieczornej Mszy św. spotkanie Synodalnego Zespołu Parafialnego, zapraszamy również Akcję Katolicką i Caritas. 

6. 20 listopada, w najbliższą sobotę, o godz. 19.00, po długiej przerwie, w Parafii MB Niepokalanej odbędzie się 16 edycja Diecezjalnego Spotkania Młodych „Synaj”, które w tym roku przybrało formę spotkań w okręgach naszej diecezji. Zapraszamy wszystkich młodych z okręgu nowosądeckiego do wzięcia udziału w wydarzeniu, szczegóły na plakacie oraz fanpage’u „Sącz Boga”. Z naszej parafii będzie organizowany wyjazd  młodych na to spotkanie. Szczegóły u ks. Mateusza.    

7. Spotkania wtorek –  17.00    ministranci   ; w piątek o 19.00 – grupa młodzieżowa ; w sobota :  –godz. 9.00  – grupa muzyczna ;  10.00 – PDMD  ; 10.45 – szachy.  

 8. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: środa – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, żona Ludwika IV, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich; czwartek  – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, zginęła z rąk carskiego żołnierza w obronie czystości, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc;  sobota   – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, powstaniec styczniowy, karmelita, niezwykły spowiednik.            

 9. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

  1. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z Rodzicami na Mszę Św. we czwartek o godz. 17.30 i na katechezę po Mszy Św.
  2. Kółko szachowe będzie nie jak do tej pory w soboty ale w każdy piątek od godz. 16.00 do 17.00.
  3. Spotkania:
  4. We wtorek o godz. 17.30 zbiórka z lektorami.
  5. W piątek o godz. 16.00 – kółko szachowe
  6. W piątek o godz. 19.00 – Spotkanie Grupy Apostolskiej
  7. W sobotę o godz. 9.00 – kółko muzyczne
  8. W sobotę o godz. 10.00 – Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci