+

33 Niedziela Zwykła 13.11.2022

Kategorie: Parafialne

1. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Uleczyć tęsknotę” . W tym roku modlitwą i darem serca chcemy wspomóc cierpiących chrześcijan na Ukrainie. Zebrane fundusze do puszek zostaną przekazane na wsparcie chrześcijan w tym kraju.  

 2.  W dni powszednie  o godz. o 17.15   polecamy Bożemu miłosierdziu naszych   bliskich zmarłych w wypominkach.  Zapraszamy na wspólna modlitwę.

3.  W środę zapraszamy Róże Żywego Różańca na Mszę i na Nowennę. Zelatorów prosimy o  wypisanie imion i nazwisk zmarłych z poszczególnych Róż, których   będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu.

4. 16 listopada (środa)  o godz. 18.10  wyjazd do kina „sokół „ w Nowym Sączu   na film pt.” PROROK” to film fabularny o Kardynale Wyszyńskim – prymasie Polski, który po trzech latach internowania przez władze komunistyczne ponownie staje na czele Kościoła w Polsce.  Cena biletu 15 zł   Zapisy do jutra.    

5.W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

6.Palotyński Sekretariat Misyjny obchodzi Jubileusz 50-lecia powstania i wyjazdu pierwszych palotynów na misje. W to dziękczynienie wpisuje się i nasza parafia gdyż  z naszej parafii przez wiele lat pracował śp. ks. Stanisław Jojczyk. Z tej okazji w przyszłą niedzielę kazania wygłosi i rozprowadzał materiały misyjno-religijne ks. palotyn Jerzy Gugała SAC.    

 7. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: czwartek – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, żona Ludwika IV, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich; piątek  – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, zginęła z rąk carskiego żołnierza w obronie czystości, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc;   

8. Sołtys Biczyc Górnych Władysław Wnęk zaprasza mieszkańców Biczyc Górnych – Krasne Biczyckie , Trzetrzewiny na poświęcenie i otwarcie boiska sportowego w poniedziałek tj. 14 listopada 2022 o godz. 12.00. Po otwarciu mecz młodzieży o puchar  Biczyce Górne- Trzetrzewina.