+

32 Niedziela zwykła 07.11.2021

Kategorie: Parafialne

1. Bóg prowadzi nas drogami prawdy i miłości. Dał nam przykazania, a więc jasne zasady, konkretne wymagania.   Bóg wspiera tych, którzy są Mu wierni.

Po prymarii zmiana   tajemnic różańcowych dla Ojców i Matek.

2. W poniedziałek  o godz. 17.30 nabożeństwo przygotowujące duchowo do przyjęcia sakramentu bierzmowania , młodzieży  kl. 8.

Młodzież    proszę przynieść wypisane na kartkach imiona i nazwiska  zmarłych z rodziny których , będziemy polecać Bożemu miłosierdziu .

3. W środę o godz. 18.15. z parkingu przy kościele wyjazd do kina „sokół „ w Nowym Sączu na portugalsko-amerykański film “Fatima”  , który trafił do polskich kin w piątek 1 października 2021 r. to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o objawieniach fatimskich, które dały siłę milionom chrześcijan. Zapisy na film do jutra.

4. W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszamy na Msze Święte za Ojczyznę o godz.8.00 , młodzież naszej szkoły  zaprasza na patriotyczny montaż słowno-muzyczny  pod tytułem „Dla Niepodległej”. Po Mszy Świętej złożenie kwiatów pod pomnikiem oraz wspólne odśpiewanie narodowego hymnu. Prosimy również o wywieszenie flag narodowych na naszych domach – pokażmy ,że jesteśmy dumni z polski, z naszej historii  , tradycji, niepodległości i państwowości.

5. W przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.

Jest to również Światowy Dzień Ubogich.   W   naszej diecezji  jest prowadzona przez Caritas , tradycyjna akcja rozprowadzania  „Chlebków Miłosierdzia”. Członkowie Parafialnego Oddziału Caritas / Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzać przy kościele „chlebki miłosierdzia”. Ofiarując co najmniej 5 zł, otrzymamy taki „chlebek miłosierdzia” – symboliczny znak otwartego serca.

6. W tym tygodniu patronują nam: W tym tygodniu patronują nam: środa – św. Leon Wielki  papież i doktor Kościoła ; czwartek – św. Marcin  , żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, został biskupem w Tours; piątek  – św. Jozafat  , biskup i męczennik  ; sobota  – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn   pierwsi polscy męczennicy wyniesieni do chwały ołtarzy.

7. Spotkania  ; wtorek –  17.00    ministranci   ; w piątek o 19.00 – grupa młodzieżowa ; w sobota :  –godz. 9.00  – grupa muzyczna ;  10.00 – PDMD  ; 10.45 – kółko szachowe.