+

31 Niedziela Zwykła 31.10.2021

Kategorie: Parafialne

1. Dziś   uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego .  Dziękujemy za nasz kościół parafialny Panu Bogu i ludziom, którzy przyczynili się do jego budowy i wyposażenia oraz utrzymania. 

2. W dziś – zakończenie nabożeństw różańcowych w kościele.  Dziękujemy dzieciom, młodzieży, Różom Różańcowym, Akcji Katolickiej, Caritas    za prowadzenie rozważań różańcowych oraz wszystkim dorosłym i dzieciom biorących udział w modlitwie.

4. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie.   Porządek Mszy Świętych   do południa – jak w  niedziele ; po południu  o godzinie 14.00    Msza Święta w kaplicy na cmentarzu, a następnie   procesja żałobna.   

5. Zwyczajem ostatnich lat w  Uroczystość Wszystkich Świętych przy wejściach do cmentarzy zbierane będą ofiary na   Seminarium Duchowne w Tarnowie. Ks. Rektor WSD składa podziękowanie za wrażliwość i otwarte serce oraz zapewnia o modlitwie każdego dnia ofiarując  Mszę św. w intencji  Dobroczyńców.

6. We wtorek – Dzień Zaduszny. Msze św. o godz.:  7.00 , 9.00  i 17.30 . Po Mszy św. o godz. 9.00 procesja na cmentarze.  Przed każdą Mszą św. wypominki za zmarłych.

7. Różaniec w miejscu rozstrzelania Polaków w lesie w Trzetrzewinie    o godz. 15.30.   Zapraszamy na modlitwę wszystkich mieszkańców.      

8. Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny  za zmarłych.

9. Przez cały listopad w dni powszednie o godz. 17,15 wypominki za naszych zmarłych.  

10. W pierwszy czwartek miesiąca o 17.10  modlitwę różańcową w intencji powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych poprowadzi Akcja Katolicka.

11. W I piątek od godz. 16.30 adoracja Najśw. Sakramentu  zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwem do Najś. Serca Pana Jezusa  i  Msza św. 

Do chorych udamy się  : Ks. Proboszcz  od godz. 8.00 , ks. Wikariusz od godz. 13.00.

 12. W I sobotę o godz.17.10 w modlitwie różańcowej powierzymy Niepokalanej   żyjących, ale również tych, którzy odeszli już do domu Pana.     Modlitwę poprowadzi Róża p.  Marii Kucia  o 17.30 Msza św.  

13. Zmiana Tajemnic Różańcowych dla Ojców i Matek w przyszłą niedzielę .

Zbiórka Lektorów w środę o  16.45.   

14.  Zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Śmieci, różne odpadki, zużyte znicze, stare kwiaty proszę składać tylko w wyznaczonych miejscach .