+

31 Niedziela Zwykła 05.11.2023

Kategorie: Parafialne

1. Przypominam, że do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Codziennie przed Mszą Świętą o godz. 17.15 modlimy się też za zmarłych na wypominkach.  Po prymarii zmiana   tajemnic różańcowych dla Ojców i Matek.

2.W środę zapraszamy Róże Żywego Różańca na Mszę i na Nowennę. Zelatorów prosimy o  wypisanie imion i nazwisk zmarłych z poszczególnych Róż, których   będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu.

3.  W sobotę 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.   Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny.  

Zapraszamy na Msza Święta za Ojczyznę o godz. 8.00 . Po Mszy Świętej delegacje   Sołtysów, Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej złożą  kwiaty pod pomnikiem oraz  wspólne odśpiewanie narodowego hymnu. Prosimy również o wywieszenie flag narodowych na naszych domach – pokażmy ,że jesteśmy dumni z polski, z naszej historii  , tradycji, niepodległości i państwowości.

4. W przyszłą niedzielę    w Kościele w Polsce będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.  Z tej okazji zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.

5. Spotkania :  – wtorek 15:30 – piłka nożna dla LSO ;- środa 17:30 – aspiranci  ;  -czwartek 18:00 – kółko tenisa stołowego ;-piątek 17:30 – ministranci i lektorzy

6. W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy na kiermasz słodkości po Mszach św. dopołudniowych przed kościołem – możemy wspomóc  Grupę Młodzieżową i Kółko Muzyczne naszej parafii.  Rodziców chętnych do współpracy prosimy o kontakt z ks. Markiem.

7. W tym tygodniu patronują nam: W tym tygodniu patronują nam: czwartek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; piątek – św. Leon Wielki  papież i doktor Kościoła; sobota  – św. Marcin  , żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, został biskupem w Tours;  

8.W piątek o godz. 18.15 zapraszamy na projekcję filmu  „Czyściec”. Oparta na relacjach i doświadczeniach mistyków: św. Ojca Pio, św. Faustyny Kowalskiej, Fulli Horak i Św. Ojca Stanisława Papczyńskiego, poruszająca opowieść o duszach, które opuściły już ziemski świat. Czyściec, to próba znalezienia odpowiedzi na pytanie, co czeka nas na końcu naszej, ludzkiej egzystencji.