+

30 Niedziela Zwykła 29.10.2023

Kategorie: Parafialne

1. Dziś   uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego .  Dziękujemy za nasz kościół parafialny Panu Bogu i ludziom, którzy przyczynili się do jego budowy i wyposażenia oraz utrzymania. 

2. We wtorek – zakończenie nabożeństw różańcowych w kościele.  Dziękujemy dzieciom, młodzieży, Różom Różańcowym, Akcji Katolickiej, Caritas    za prowadzenie rozważań różańcowych oraz wszystkim dorosłym i dzieciom biorących udział w modlitwie.

4. We środę 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie.   Porządek Mszy Świętych   do południa – jak w  niedziele ; po południu  o godzinie 14.00    Msza Święta w kaplicy na cmentarzu, a następnie   procesja żałobna.  

5. Zwyczajem ostatnich lat w  Uroczystość Wszystkich Świętych przy wejściach do cmentarzy zbierane będą ofiary na   Seminarium Duchowne w Tarnowie. Ks. Rektor WSD składa podziękowanie za wrażliwość i otwarte serce oraz zapewnia o modlitwie każdego dnia ofiarując  Mszę św. w intencji  Dobroczyńców.

6. W czwartek – Dzień Zaduszny. Msze św. o godz.:  7.00 , 9.00  i 17.30 . Po Mszy św. o godz. 9.00 procesja na cmentarze.  Przed każdą Mszą św. wypominki za zmarłych.

7. Różaniec w miejscu rozstrzelania Polaków w lesie w Trzetrzewinie    o godz. 15.30.   Zapraszamy na modlitwę wszystkich mieszkańców.

8. Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny  za zmarłych

9. W dni powszednie listopada o godz. 17,15 wypominki i o 17.30 Msza św.   

10. W I piątek od godz. 16.30 adoracja Najśw. Sakramentu  zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwem do Najś. Serca Pana Jezusa  i  Msza św.       Do chorych udamy się  :  od godz. 8.00 .

 11. W I sobotę o godz.17.10 w modlitwie różańcowej powierzymy Niepokalanej   żyjących, ale również tych, którzy odeszli już do domu Pana.     Modlitwę poprowadzi Róża p.  Marii Kucia  o 17.30 Msza św. 

12. Zmiana Tajemnic Różańcowych dla Ojców i Matek w przyszłą niedzielę

13. Wypominki listopadowe i roczne można składać  do puszek przy   ołtarzu Przemienienia Pańskiego. 

14. Dziękuję opiekunowi Cmentarzy Panu Zbigniewowi Olchawie za całoroczną troskę o  nasze cmentarze.

15.Zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Śmieci, różne odpadki, zużyte znicze, stare kwiaty proszę składać tylko w wyznaczonych miejscach .

16. Spotkania: piątek – 18.30 kółko tenisa ; sobota -10.00 PDMD;  17.30 –  Kółko Muzyczne i Grupa Młodzieżowa  wraz z rodzicami.

17. W ostatnich tygodniu  został instalowany monitoring : wejść do kościoła , plebani i  na nowym cmentarzu.  Monitoring ma na celu ochronę obiektów , zapobieganie dewastacjom, kradzieżom .