+

30 Niedziela Zwykła 23.10.2022

Kategorie: Parafialne

1. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!   

2.Dziś wybór Parafialnej  Rady Duszpasterskiej;  karty wyborcze z nazwiskami kandydatów,   składać do urn ustawionych przy wyjściach z kościoła.

3.Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie   o godz. 17.30   różaniec a potem Msza św.   Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcem w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?

4.  Spotkania  ; wtorek o 18.00 = Młody Asyż ; czwartek o 18.00  – lektorzy i ministranci ; w piątek o 18.00 – grupa młodzieżowa i poświęcenie salki młodzieżowej ; w sobota :  – 9.30  – Kółko muzyczne.   

5. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych w naszej parafii    – codziennie przed  Mszą św. a w piątek od 16.00 do 18.00   

6. Wypominki listopadowe i roczne można składać  przy   ołtarzu Przemienienia Pańskiego, na którym znajdują się kartki na wypisanie imion i nazwisk zmarłych.

7. W przyszły wtorek , Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętych   do południa – jak w  niedziele ; po południu  o godzinie 14.00    Msza Święta w kaplicy na cmentarzu,   a następnie  procesja i   modlitwy za zmarłych. 

W tym dniu po Mszach Świętych zbierane będą do puszek ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Już dziś dziękujemy za okazaną pomoc naszemu Seminarium.

8.Dziękuję również  rodzicom dzieci klasy III za uporządkowanie otoczenia wokół kościoła.