+

3 Niedziela Zwykła- Synodalna

Kategorie: Parafialne

1.Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.

2. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.

3. Dziś serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie z Julką Kowalczyk , połączone z modlitwą do Nowonarodzonego Jezusa o jej uzdrowienie o godz. 15.00 . Kolędować będziemy z zespołem „ Confessio” z Limanowej.

4. W tygodniu Msze św. rano o godz. 6.30 ; tylko w środę o 17.30 z nowenną do MB Nieustającej Pomocy ; w I piątek rano i wieczorem.

5.W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata.

6. W tym tygodniu przypadają dni duchowej odnowy katolickich rodzin, czyli I – Czwartek i Piątek miesiąca .

7. W I piątek miesiąca do chorych udamy się Ks. Proboszcz od godz. 13.00, ks. Katecheta od godz. 15.00.
Od godz. 16.30 spowiedź oraz Adoracja Najśw. Sakramentu zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i Nabożeństwem do NSPJ i o godz. 17.30 Msza św. a po niej zmiana tajemnic różańcowych dla dzieci i młodzieży gimnazjum.

8. Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawniej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. . 7.00 , 9.00 16.00. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan.
Jest to również I sobota miesiąca – zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 8,30 , którą poprowadzi Róża Matek p. Władysławy Pasiut.
W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii. Wesprzemy też materialnie zakony klauzurowe w naszej diecezji.

9. Miesiąc Luty poświęcony jest w całym kościele modlitwom za konających. Módlmy się za wszystkich konających na świecie, aby Bóg w miłosierdziu swoim udzielił im przebaczenia grzechów.

10. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 7.00 zmiana Tajemnic Różańcowych dla Ojców i Matek.