+

3 Niedziela Zwykła

Kategorie: Parafialne

1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

2. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w najbliższą środę, 25 stycznia, w święto Nawrócenia św. Pawła, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia ,dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.

3. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień.

4. W czwartek, 26 stycznia, będziemy obchodzić Dzień Islamu. Dziś słowo „islam” często budzi niepokój, a nawet wywołuje wrogość. Mimo wszystkich trudnych doświadczeń, którymi naznaczona jest nasza współczesność, prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

5. W tygodniu Msze św. rano o godz. 6.30 ; w środę z nowenną do MB Nieustającej Pomocy w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. Spotkania : środa o godz. 16.30 spotkanie dzieci kl. II wraz z Rodzicami.
Środa o godz. 17.20 młodzież klas I i II Gimnazjum w ramach przygotowania do Bierzmowania ; czwartek 17.00 – zbiórka Ministrantów i Lektorów ; piątek 17.45 z Parkingu wyjazd ministrantów na Laser szota do Nowego Sącza.

7.W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 zapraszamy na „Jasełka” przygotowane przez dzieci z naszej Szkoły.

8. W 2 lutego, będziemy obchodzili święto Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia zostaną pobłogosławione, świece zwane gromnicami ,aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
Dlatego w przyszłą niedzielę u Członków Parafialnego Caritas będzie można zaopatrzyć się w gromnice.

9. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła czcimy: wtorek – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy ; czwartek – św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę ; piątek – bł. Jerzy Matulewicz (1871-1927), odnowiciel zakonu marianów i biskup wileński ; sobota – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła .
Solenizantom tego tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych.