+

3 Niedziela Zwykła 22.01.2023

Kategorie: Parafialne

1.Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. W liście apostolskim  papież Franciszek napisał: „  Dzień poświęcony Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku, w tym celu musimy wejść w bliską relację z Pismem Świętym, w przeciwnym razie nasze serce pozostanie zimne, a oczy zamknięte, dotknięte niezliczonymi formami ślepoty”.

2. W tygodniu Msze św. rano  o godz. 6.30 ; o 17.30 –  w środę    nowenna do MB Nieustającej Pomocy , w piątek  Koronka do Bożego Miłosierdzia.

3. Z okazji przypadającego w sobotę Dnia Babci i w dzisiejszą niedzielę Dnia Dziadka serdeczną pamięcią obejmijmy nasze drogie babcie i drogich dziadków, módlmy się za tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Bardzo wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i codzienna serdeczna pamięć.

4. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.  Dlatego nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej przywrócenia. W tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.

5.  W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 24 stycznia – Święty Franciszek Salezy   patron dziennikarzy;

– środa,   25 stycznia, przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

-czwartek, 26 stycznia – Święci Biskupi Tymoteusz i Tytus (I w.), bliscy współpracownicy Świętego Pawła Apostoła;

– sobota, 28 stycznia – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, filozof i teolog chrześcijański.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem.

6. Spotkania : środa – o 17.00 ministranci ; o 19.00 – animatorzy;      piątek o godz. 18.00 – dzieci kl. 3wraz z  rodzicami; o 20.00 – „Młody Asyż „ i Grupa Młodzieżowa- spotkanie z podróżnikiem ;     sobota – 9.00- aspiranci ; 10.00 – PDMD ; 11.00 – kółko młodzieżowe.

7. W czwartek w naszej Szkole przedstawienie jasełek w wykonaniu naszych uczniów.

8. W przyszłą niedzielę 29 stycznia   o 15.00   zaśpiewają i zagrają zgłoszone  rodzinne zespoły kolędnicze (6) oraz   zespół „Confessio” z Limanowej. Serdecznie zapraszamy.   

9. Trwają  prace renowacji,   ścian wewnętrznych  naszej świątyni . Składam serdeczne „Bóg zapłać „ za ofiary składane  na ten cel.