+

3 Niedziela Zwykła 21.01.2024

Kategorie: Parafialne

1.W dzisiejszą niedzielę przeżywamy ustanowioną przed pięciu laty Niedzielę Słowa Bożego. Jest to może inspiracja do częstszego sięgania po słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego i prześwietlania przezeń swojego życia.  

2. W tygodniu Msze św. rano  o godz. 6.30 ;   –  w środę    nowenna do MB Nieustającej Pomocy , w piątek  Koronka do Bożego Miłosierdzia.

3. Z okazji przypadającego   Dnia Babci i  Dnia Dziadka serdeczną pamięcią obejmijmy nasze drogie babcie i drogich dziadków, módlmy się za tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Bardzo wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i codzienna serdeczna pamięć.

4. W środę w Trzetrzewinie    VI spotkanie Kolędowe Nauczycieli Gminy Chełmiec; w programie  o godz. 13.00 Msza św. , o 14.00 w Szkole Jasełka i wspólne spotkanie.

5. W czwartkowe święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, zakończy się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan.   Pamiętajmy nieustannie o modlitwie w tej intencji i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, zakładach pracy, w całym naszym narodzie..

6. Spotkania : środa – o 18.00 LSO ;  czwartek o godz. 18.00 – kółko tenisa.

7. W przyszłą niedzielę 28 stycznia   o 15.00   zaśpiewają i zagrają zgłoszone  rodzinne zespoły kolędnicze (3) oraz   zespół „Confessio” z Limanowej.  

8.  W tym tygodniu patronują nam:

– środa – Święty Franciszek Salezy   patron dziennikarzy;

– czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

– piątek  – Święci Biskupi Tymoteusz i Tytus (I w.), bliscy współpracownicy Świętego Pawła Apostoła;

9. Zakończyliśmy  odwiedziny na kolędzie Rodzin naszej parafii.  Serdecznie dziękujemy Wam Drodzy Parafianie za wszystkie spotkania i rozmowy, które odbyliśmy.    

 – Dziękujemy za życzliwe przyjęcie w rodzinach, poczęstunek i składane ofiary, za rozmowy i zainteresowanie sprawami parafii.

 –  Za przywożenie, odwożenie i podprowadzanie do sąsiadów.

 – Dziękujemy za modlitwę z ministrantami oraz za obecność .

Niech  Bóg  mieszka w Waszych domach, oddala wszelkie wrogie zasadzki, a Jego błogosławieństwo niech Wam zawsze towarzyszy.