+

3 Niedziela Wielkiego Postu

Kategorie: Parafialne

1.  Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.

2. Po południu o godz. 14.30 Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św. 

3. W czwartek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.

4.  W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.

4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

5. Nabożeństwo Drogi krzyżowej  w piątek o godz.17.30 dla dorosłych, o 19.30 dla młodzieży;  w sobotę o godz.9.00  dla dzieci.

6. U przedstawicieli Caritas można nabywać Baranki , Paschaliki Wielkanocne , kartki świąteczne.  

7. Składamy „Bóg zapłać”: za posługę w kościele podczas Rekolekcji św.

– p. Kościelnemu, Organiście  

– Delegacji za podziękowanie O. Rekolekcjoniście   

– Pani Kucharce za przyrządzanie posiłków podczas Rekolekcji i spowiedzi.

– Wszystkim, którzy brali udział w  tych Rekolekcjach.