+

3 Niedziela Wielkiego Postu 07.03.2021

Kategorie: Parafialne

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

2. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców i Matek.  

3. Po południu o godz. 14.30 Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św. 

4. Jutro, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

5. We środę  rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Św. Józefa.

6. Nabożeństwo Drogi krzyżowej  w piątek o godz.17.00 dla dorosłych, o 19.00 dla młodzieży;  w sobotę o godz.9.00  dla dzieci.

7. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

8. Rekolekcje wielkopostne rozpoczynamy w sobotę wieczorem o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału.     Prosimy o modlitwę o dobre owoce rekolekcji.