+

3 Niedziela Wielkanocy 23.04.2023

Kategorie: Parafialne

 1. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna i 7. Narodowe Czytanie Pisma Świętego rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Pod hasłem „Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego”.. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana. 

2. W środę o godz. 18.00 Msza Święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

3.Spotkania w tym tygodniu: poniedziałek godz. 19:00 aspiranci ministranci i lektorzy ; sobota godz. 10:00 – dziecięca  schola muzyczna ; godz. 11:00-  kółko muzyczne .

4. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na modlitewne spotkania w poniedziałek , środę,   i piątek, na godzinę 18.00.

5.Dziękujemy matkom i ojcom  młodzieży bierzmowanej za prace porządkowe przy kościele.

6. W ubiegłym tygodniu na spotkaniu Rady Parafialnej omawiano sprawy bieżące; a) zbliżającą  się  Wizytacje kanoniczną Biskupa , b) wykonane  prace : malowanie ścian wewnętrznych  naszej świątyni, odnowienie polichromii, odnowa nastaw ołtarzowych :głównej , 2 bocznych oraz ambony; nałożenie nowej powłoki ochronnej lakieru oraz werniksów na powłokach malarskich .

7. W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek  obchodzimy przeniesioną z dzisiejszej niedzieli Uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski.

– wtorek – Świętego Marka Ewangelisty (I/II w.), bliski współpracownik Świętego Pawła;

 – sobotę – Świętą Katarzynę Sieneńską (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.    Jest to również  Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945).  Zachęcam do modlitwy w int. rozstrzelanego przez  Gestapo naszego ks. proboszcza Józefa Bardla , udajmy się na jego grób i zapalmy znicze i złożymy kwiaty. Naszą modlitwą obejmiemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.

Wszystkim solenizantom    a wśród nich ks. Wikariuszowi  Markowi  życzymy przede wszystkim zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pocieszenia    w  posłudze duszpasterskiej w naszej parafii .

8. W sobotę o godzinie 18.00 będzie uroczyste powitanie Ks. Biskupa Leszka Leszkiewicza rozpoczynającego wizytację kanoniczną naszej Parafii. Serdecznie prosimy, aby na sobotnią uroczystość przyszło jak najwięcej Parafian. Na Mszy Świętej będą obecni Kapłani naszego dekanatu. Będzie czytane sprawozdanie z działalności duszpasterskiej i gospodarczej z okresu od poprzedniej wizytacji a także udzielany Sakrament Bierzmowania naszej młodzieży. W czasie bierzmowania zbierane będą ofiary na Fundację Arcybiskupa Jerzego Ablewicza , czyli na stypendia dla dzieci i młodzieży. Jeszcze raz bardzo prosimy o przybycie   na powitanie Ks. Biskupa w sobotę a także na Msze Święte niedzielne.  Przed uroczystym powitaniem w sobotę ks. Biskup chciałby się spotkać z poszczególnymi grupami działającymi przy parafii.

Godz. 13.10 – odwiedziny rodziny kapłańskiej  ,  Nawiedzenie cmentarzy parafialnych.

Godz. 15.00   – Koronka do Bożego Miłosierdzia (kościół) i spotkanie z Caritasem, Akcją Katolicką, Nadzwyczajni Szafarze   Eucharystii

Godz. 16.30   –  Spotkanie z Radą Parafialną

Godz. 17.50   – uroczyste wejście ks. Bpa do kościoła, powitanie i Msza św. na rozpoczęcie wizytacji połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich parafian.

W niedzielę po Mszy św.:  

godz. 7.00 spotkanie z przedstawicielami Róż Żywego Różańca  Ojców i  Matek.  :

9.00 – po Mszy św.  – spotkanie z Młodzieżą: Grupa Apostolska , Lektorzy i Ministranci, PDMD, Kółko Muzyczne, Małe Kółko Muzyczne, Młody Asyż, Kółko Szachowe.

Odwiedziny Chorego.

 Godz.  11.00 –  SUMA     –  Msza  Ks. Biskup – uroczyste poświęcenie odnowionej polichromii w kościele. 

Po Mszy św.- błogosławieństwo małych dzieci , matek w stanie  błogosławionym  oraz  spotkanie z Chórzystami.

 Zakończenie wizytacji.