+

3 Niedziela Adwentu

Kategorie: Parafialne

1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Adwentu tzw. Niedziele GAUDETE jest to Dzień Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin oraz w intencji Matek oczekujących potomstwa. Módlmy się o umiejętność kształtowania w sobie postawy chrześcijańskiej i zachowania szlachetnych obyczajów życia. Dziś o godz. 16.00 Nieszpory a po nich Msza św. .

Episkopat zachęca do upamiętnienia ofiar stanu wojennego
Do zapalenia w niedzielę 13 grudnia symbolicznej świecy w duchu pamięci o ofiarach stanu wojennego oraz objęcia modlitwą tych, którzy zginęli lub cierpieli, broniąc godności człowieka – zachęca Konferencja Episkopatu Polski. Przypomina o tym w swoim komunikacie rzecznik Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

2. We środę rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

3. W środę o godz. 17. 30 zapraszamy młodzieży kl. III kl. Na Mszę św. oraz poświęcenie modlitewników.

4. Spowiedź adwentowa przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej Parafii będzie w przyszły wtorek 22 grudnia.

5. W przyszłą niedzielę składka na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

6. W kaplicy Matki Bożej u przedstawicieli Caritasu można nabywać na stół wigilijny świece, jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Można nabywać również kartki świąteczne, kalendarze i kredę z kadzidłem na Uroczystość Trzech Króli.

7. Spotkania ; Nowi Lektorzy w środę o 16.30 ; Spotkania opłatkowe -Młodzieży w piątek o 19.00 ; – PDMD w sobota o 18.30 .
8. W Roku Jubileuszowym będzie można zyskiwać specjalne jubileuszowe odpusty ; I. Odpust jubileuszowy zyskają ci, którzy:
 Odbędą choćby krótką pielgrzymkę do Bramy Miłosierdzia
 Wezmą udział we Mszy świętej
 Dokonają osobistej lub wspólnotowej refleksji nad tajemnicą Bożego Miłosierdzia (może to być: wysłuchanie kazania; odczytanie fragmentu nauczania papieskiego lub dzieł świętych np. Dzienniczka św. Faustyny; kilkuminutowe rozmyślanie o Bożym Miłosierdziu)
 Odmówią wyznanie wiary

II. Ponadto odpust jubileuszowy zyskają wszyscy, którzy sami wykonają jeden lub kilka uczynków miłosierdzia: co do duszy lub co do ciała.

III. Osoby chore i w podeszłym wieku, które nie mogą udać się do Drzwi Świętych (Bramy Miłosierdzia) mogą zyskać odpust jubileuszowy w jakimkolwiek kościele (kaplicy szpitalnej, hospicyjnej) uczestnicząc we Mszy świętej, a nawet w domu, jeśli przyjmą Komunię świętą (warunek odpustu zupełnego) i przez jakikolwiek środek przekazu (telewizja, radio, Internet) uczestniczą w modlitwie wspólnotowej.

9. W związku z rozpoczętymi obchodami 1050-lecia chrztu Polski zachęcamy abyśmy powrócili do tradycji żegnania się wodą święconą przy wejściu do domu. „Przeżegnanie się wodą święconą to nawiązanie do chrztu świętego, który otrzymaliśmy w imię Trójcy Przenajświętszej. Ten znak uczyniony z wiarą ma służyć pomocą w naszym codziennym życiu”. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć kropielnice.
10. Dziś przez złożoną ofiarę mamy okazję pomóc rodzinie z Tęgoborzy poszkodowanej przez wybuch gazu.

11. Zbliżają się święta związku z tym prosimy aby wcześniej uprzątnąć z grobów uschłe chryzantemy.