+

3 Niedziela Adwentu 17.12.2023

Kategorie: Parafialne

1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan już jest blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów. Nawet kolor szat liturgicznych jest dzisiaj jakby jaśniejszy, weselszy, bo nie fioletowy, tylko różowy. Otwierajmy się na przychodzącego Pana, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności.  

2.Dzisiaj rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.   

3. Msza Święta roratnia w naszej świątyni codziennie o17.30 Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.

4. Spowiedź adwentowa przed Świętami Bożego Narodzenia  w  piątek 22.12.2023    od 9.00 do 10.00   i      od 14.30 do 17.30.    

5. Caritas rozprowadza   świece, jest to adwentowa ofiara na pomoc dla potrzebujących.    Można nabywać również kartki świąteczne, kalendarze  i   pierniczki świąteczne . Młodzież   sianko na stół wigilijny.    Ofiary na cele młodzieży.

6. W przyszłą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia ze szczególnie przeżywanym wieczorem: zacznijmy tę wieczorną celebrację w gronie rodziny wspólną modlitwą, wzajemnym pojednaniem, przełamaniem się opłatkiem i złożeniem serdecznych życzeń. A po niej przyjdźmy o północy na Pasterkę.

Tradycją minionych lat w wigilię zapłonie w naszej świątyni Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez naszych harcerzy. Niech ten ogień radości i jedności zapłonie także w naszych domach.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia przekazujemy nasze serdeczności i życzenia.