+

3 Niedziela adwentu 12.12.2021

Kategorie: Parafialne

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu,   „Gaudete” wyraża adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.

3. Jutro, 13 grudnia, przypada 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. „Zapal Światło Wolności” ,każdego roku 13 grudnia Polacy zapalają znicze w domach, urzędach i miejscach użyteczności publicznej, są one symbolem pamięci o wszystkich tych, którzy stracili życie lub w inny sposób ucierpieli w wyniku stanu wojennego.

Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej Ojczyzny.

4. W czwartek 16 grudnia rozpoczniemy nowennę do Bożego Narodzenia.      17 grudnia to dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.

3. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.  Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

4.  Msza Święta roratna w naszej świątyni codziennie o17.30 Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.

7.  Caritas rozprowadza   świece, jest to adwentowa ofiara na pomoc dla potrzebujących.    Można nabywać również kartki świąteczne, kalendarze  i   pierniczki świąteczne. 

8. Spowiedź adwentowa przed Świętami Bożego Narodzenia  w przyszłą środę 22.12.2021

9. Spotkania : wtorek -16.30 -kl. III z Rodzicami; 18.30- kolędnicy misyjni; czwartek– kl.VII; piątek:  o godz. 16.00 – kółko szachowe; o godz. 19.00 – młodzież ;  sobota:  godz. 9.00 – kółko muzyczne ; godz. 10.00 – PDMD

 10.  W tym tygodniu czcimy:– w poniedziałek  – Świętą Łucję  ;  wtorek  – Świętego Jana od Krzyża (1542-1591), karmelita, mistyk i doktor Kościoła.  

 11. W związku z wciąż panującą pandemią Covid-19 oraz w trosce o zdrowie wiernych i duszpasterzy po konsultacjach  podjęta została decyzja, że wizyta duszpasterska zwana Kolędą w tym roku będzie podobnie jak w ubiegłym; zapraszamy wiernych z poszczególnych rejonów parafii do kościoła na Mszę św. w intencji tych rodzin. Natomiast jeżeli są takie rodziny, które w ostatnim czasie przybyły do naszej parafii lub chcą dokonać poświęcenia nowego domu lub potrzebują spotkania z duszpasterzem to po złożeniu prośby o wizytę duszpasterską kapłan uda się do nich z tradycyjną kolędą. Na ołtarzach bocznych są przygotowane „Zaproszenia na kolędę”, które należy wypełnić i do przyszłej niedzieli przynieść do kościoła .

12. „ Bóg zapłać „ za złożone ofiary   na pokrycie kosztów  ogrzewania kościoła.