+

3 Niedziela Adwentu 11.12.2022

Kategorie: Parafialne

1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie radosną niedzielę.  „Gaudete” wyraża adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

2.Dzisiaj rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.  Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.

3. Msza Święta roratnia w naszej świątyni codziennie o17.30 Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.

4. Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do udziału w akcji społecznej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”. Zapalając w oknie świecę – 13 grudnia 2022 r. o godz. 19.30 – wyrażamy solidarność z ofiarami stanu wojennego.

Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej Ojczyzny.

5. W piątek 16 grudnia rozpoczniemy nowennę do Bożego Narodzenia.      17 grudnia to dzień 86. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra. 

6.W piątek o 17.30 modlitewne spotkanie uczniów kl.VIII kandydatów do sak. bierzmowania   w czasie nabożeństwa   poświęcenie modlitewników.

7.  Caritas rozprowadza   świece, jest to adwentowa ofiara na pomoc dla potrzebujących.    Można nabywać również kartki świąteczne, kalendarze  i   pierniczki świąteczne. 

8. Spowiedź adwentowa przed Świętami Bożego Narodzenia  w przyszłą środę 21.12.2022

9. Spotkania : Jutropo roratach zapraszam na spotkanie organizacyjne Parafian przygotowujących  świątynię na Święta Bożego Narodzenia ; środa -19.00 w Szkole Kółko Muzyczne  ; czwartek– 17.30  LSO; piątek 20.00 –  Grupa Młodzieżowa i Młody Asyż;  sobota:  godz. 10.00 –  PDMD.

10.  W tym tygodniu czcimy:– wtorek  – Świętą Łucję  ;  środę  – Świętego Jana od Krzyża  

11. „ Bóg zapłać „ za złożone ofiary   na pokrycie kosztów  ogrzewania kościoła.