+

29 Niedziela Zwykła

Kategorie: Parafialne

 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny.  
 1. W związku z przywróceniem ograniczeń ilości wiernych podczas nabożeństw w kościele, wszystkim przychodzącym do kościoła przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa, zachowania bezpiecznej odległości oraz o dezynfekcji rąk.  
 1. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż informuje, że w związku z wprowadzonymi ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych (1 osoba na 4m2w „strefie żółtej” i 1 osoba na 7m2 w „strefie czerwonej”) ponownie udziela na terenie całej diecezji dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane, aż do odwołania. Tych, którzy z niej skorzystają, gorąco zachęca do duchowego łączenia się z Najświętszą Ofiarą za pośrednictwem środków społecznego przekazu, oraz do uczestnictwa w niej w dni powszednie. Pamiętajmy przy tym, o słowach naszego Zbawiciela – „Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego […], nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało […], ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym”
 2. Nabożeństwo różańcowe  codziennie na o godz. 17.30. 
 • W środę zapraszam rodziców i dzieci klasy III   szkoły podstawowej na spotkanie powtórkowe i modlitwę różańcową w ramach przygotowania do I Spowiedzi i  Komunii św. , rozpoczęcie  o godz. 16,45.
 •  Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego,  w   środę po nabożeństwie wieczornym. Temat Wspólnota parafialna w służbie misji ewangelizacyjnej Kościoła.
 • W przyszłą niedzielę  Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła , dlatego w najbliższą sobotę od godz. 10.00 prosimy do sprzątania: – placu wokół kościoła  tradycyjnie rodziców dzieci klasy III .
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Jana Kantego a w czwartek św. Jana Pawła II, pap.,  
 1. Spotkania  ; wtorek –  po Mszy św. wieczornej –    ministranci i lektorzy ;– w czwartek o 17.00  – schola   ; w piątek o 20.00 – grupa młodzieżowa ; w sobotę –godz. 9.00. PDMD i  Kandydaci na ministrantów; w piątek PDMD poprowadzi modlitwę różańcową.
 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na  płytę nagrobną dla śp. Ks. prałata   oraz za dokonane w ostatnim czasie wpłaty dla parafii na konto parafialne. Bóg zapłać. Wczoraj zostały ukończone prace przy odnowieniu elewacji kaplicy cmentarnej. Za ich wykonanie serdecznie dziękuję p. Franciszkowi Lipka.
 1. 27 i 28 października w naszej parafii będzie mała miejsce organizowana przez Duszpasterstwo Ludzi Pracy, peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – Patronki Robotników, repliki krzyża nowohuckiego oraz relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Niech to będzie dla nas okazja do modlitwy za ludzi pracy a także o ustanie pandemii.