+

29 Niedziela Zwykła

Kategorie: Parafialne

1. Dziś rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. Ofiary składane dzisiaj przeznaczymy na materialną pomoc misjom i misjonarzom .

2.Dziś w kościołach w całej Polsce liczenie wiernych uczestniczących we Mszy    św. i przystępujących do Komunii św. 

3. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej  oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.

4. W czwartek zapraszamy rodziców i dzieci klasy III   szkoły podstawowej na spotkanie powtórkowe i modlitwę różańcową w ramach przygotowania do I Spowiedzi i  Komunii św. . Rozpoczęcie  o godz. 16,45.

5. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego,  w   czwartek po nabożeństwie wieczornym. Temat WSPÓŁPRACA GRUP MŁODZIEŻOWYCH I WSPÓLNOTY PARAFIALNEJ

6. W przyszłą niedzielę  Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła , dlatego w najbliższą sobotę od godz. 9.00 prosimy do sprzątania: – placu wokół kościoła  tradycyjnie rodziców dzieci klasy III . 

7. „Pomódl się za uzależnionych i za nasze rodziny, aby były wspaniałymi szkołami trzeźwości” to hasło tegorocznej modlitewnej inicjatywy Doba dla wolności. W przyszłą niedzielę 27 października zachęcamy wszystkich parafian do ofiarowania Komunii Świętej i modlitwy różańcowej w intencji osób uzależnionych od alkoholu oraz wszystkich rodzin, aby w wychowywaniu dzieci kształtowały cnotę trzeźwości i łatwość życia bez alkoholu.

 8. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za dusze naszych zmarłych,  na kartkach możemy wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie.  Wypominki listopadowe i roczne można składać   do puszek przy   ołtarzu Przemienienia Pańskiego lub w kancelarii. 

9. Prosimy o uporządkowanie grobów naszych bliskich ,  o zachowanie porządku i czystości na cmentarzach i segregację śmieci . 

10. Spotkania : PDMD  – wtorek o godz. 16.00;  ministranci –  wtorek  po mszy św. wyjazd LSO  na kręgle w środę o 19.00 ; Młodzież – piątek  o 19.00 ; schola  – sobota 11.00.