+

29 Niedziela Zwykła 22.10.2023

Kategorie: Parafialne

1.Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji.   Prosimy Boga, aby misjonarze mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne wspieramy  wielkie dzieło misyjne.  

2.Dziś jest prowadzone liczenie wiernych uczestniczących w Mszach św. oraz przystępujących do Komunii Świętej.

3. Dzisiaj przypada też 75. rocznica śmierci wielkiego Prymasa Polski, Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda. W naszych osobistych modlitwach prośmy o jego rychłą beatyfikację.

 4. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie   o godz. 17.30   różaniec a potem Msza św.   Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcem w intencjach swoich bliskich?  

5.  Spotkania  ; poniedziałek 17.30 – aspiranci ; środa 18.30  – kółko tenisa stołowego ;  czwartek 17.30LSO ;  sobota 17.30 – Grupa młodzieżowa i   Kółko muzyczne. 

6. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych w naszej parafii    – codziennie przed  Mszą św. a w sobotę 28.10.2023  od 8.30 do 10.30.

7.W najbliższą sobotę od godz. 10.30 prosimy do sprzątania: – placu wokół kościoła  tradycyjnie rodziców dzieci klasy III .

8. W przyszłą – ostatnią niedzielę października w kościołach   obchodzona będzie uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła.

9. W przyszłą środę , Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętych   do południa – jak w  niedziele ; po południu  o godzinie 14.00    Msza Święta w kaplicy na cmentarzu,    procesja i   modlitwy za zmarłych. 

W tym dniu po Mszach Świętych zbierane będą do puszek ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Już dziś dziękujemy za okazaną pomoc naszemu Seminarium.

10. Wypominki listopadowe i roczne można składać  przy   ołtarzu Przemienienia Pańskiego, na którym znajdują się kartki na wypisanie imion i nazwisk zmarłych.

11.Dziekuję pewnej rodzinie  z naszej parafii za ufundowanie do kościoła nowego trójtonowego gongu.