+

28 Niedziela Zwykła Dzień Papieski

Kategorie: Parafialne

1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „TOTUS TUUS”. Dziś, a także w piątek, 16 października) – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. Zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną   młodzież.

2. We wtorek 13 dzień miesiąca, ostatni w tym roku dzień fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie . O godz. 17.00   Msza św. i Różaniec Fatimski z procesją. Nabożeństwo  poprowadzi Ojciec Dobrosław Mężyk z parafia: Świętego Jana Sarkandra (Górki Wielkie) diec.Bielsko-Żywieckiej. O przygotowanie ołtarza prosimy rodzinę Aleksandry i Grzegorza Nalepów.

3. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą.

4. W nadchodzący czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.

5. Przypominamy, i zapraszamy  codziennie na nabożeństwo różańcowe  o godz. 17.30.  

6. W tym tygodniu czcimy ; 15 X (czwartek) – św. Teresę od Jezusa ;  16 X (piątek) – św. Jadwigę Śląską; 17 X( sobotę)  – św. Ignacego Antiocheńskiego;  

7.  W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Misyjny.  Zbiórka ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła. Jest to także święto patronalne Służby Zdrowia z okazji wspomnienia św. Łukasza Ewangelisty.

8. W przyszłą niedzielę w kościołach w całej Polsce liczenie wiernych uczestniczących we Mszy    św. i przystępujących do Komunii św. 

9.W związku z publicznymi inicjatywami krytycznymi wobec Komunii Świętej na rękę Komisja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski wydała stosowny komunikat. Przypomina w nim, że główną formą przyjmowania Komunii w Polsce jest Komunia do ust, jednak „nie oznacza to, że inne zatwierdzone przez Kościół formy miałyby być same z siebie niegodziwe, niewłaściwe, złe lub grzeszne”. Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią tego komunikatu, który jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii.

10. Parafia św. Kazimierza w Nowym Sączu oraz Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Kurs Przedmałżeński w formie weekendowych rekolekcji. Rozpoczęcie w piątek 13.11.2020 r. o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym im. Bł. Karoliny na
ul. Kunegundy 12 a Zapisy poprzez email lub sms, szczegóły na afiszach.

11.  Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Uprzejmie prosimy o uporządkowanie grobów i grobowców. 

Przy tej okazji przypominamy, że wszelkie prace budowlane na cmentarzu parafialnym należy uzgodnić w kancelarii parafialnej.

Wypominki listopadowe i roczne można składać od przyszłej niedzieli do puszek przy   ołtarzu Przemienienia Pańskiego, na którym znajdują się kartki na wypisanie imion i nazwisk zmarłych.

12. Bóg zapłać za ofiary  na płytę nagrobna dla śp. Ks. prałata  Mariana Stępnia.