+

28 Niedziela Zwykła

Kategorie: Parafialne

  1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „Wstańcie chodźmy”. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom fundacji.
  2. Dziś wybieramy posłów i senatorów do Sejmu Polsce. Udział w wyborach i świadomie oddany głos jest naszym obowiązkiem moralnym.
    Przypominamy , że od decyzji każdego wyborcy zależy, jak będzie wyglądać nasza Ojczyzna.

3.Dziś 13 dzień miesiąca, ostatni w tym roku dzień fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie . O godz. 16.00 Msza św. i Różaniec Fatimski z procesją. Nabożeństwo poprowadzi Ks. Piotr Siemek wikariusz z parafii Świniarsko. Jutro w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

4.Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 17.30.

5. We wtorek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty dziecka poczętego. Z tej okazji w przyszłą niedzielę o godz. 14:00 w Bazylice św. Małgorzaty w N. Sączu będzie Msza św. w intencji rodziców utraconych dzieci i później o 15:30 na cmentarzu gołąbkowickim pochówek w specjalnym grobie dzieci zmarłych przed urodzeniem.

6. Wpiątek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.W tym tygodniu czcimy ; 15 X (wtorek) – św. Teresę od Jezusa ; 16 X (środa) – św. Jadwigę Śląską; 17 X( czwartek) – św. Ignacego Antiocheńskiego; 18 X (piątek) – św. Łukasza Ewangelistę

6.W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Zbiórka ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

7.W przyszłą niedzielę w kościołach w całej Polsce liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii św.

8.Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR zaprasza osoby, których małżeństwa przeżywają kryzysy, którym jest coraz trudniej porozumieć się ze swoim współmałżonkiem, które zostały same po rozwodzie i czują, jakby ich życie straciło sens. Współpracując z Chrystusem każde trudne małżeństwo jest do uratowania.
Osoby zainteresowane zapraszamy w środę 23 października na godz. 18.00 do budynku zarządu osiedla Helena, który znajduje się w Nowym Sączu przy ul. Starowiejskiej 2A (obok ronda).
Szczegółów można dopytać u P. Aliny Dziewięckiej nr. Tel. 505 690 316

9.Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Uprzejmie prosimy o uporządkowanie grobów i grobowców.
Przy tej okazji przypominamy, że wszelkie prace budowlane na cmentarzu parafialnym należy uzgodnić w kancelarii parafialnej.
Wypominki listopadowe i roczne można składać od przyszłej niedzieli do puszek przy ołtarzu Przemienienia Pańskiego, na którym znajdują się kartki na wypisanie imion i nazwisk zmarłych.