+

28 Niedziela zwykła 15.10.2023

Kategorie: Parafialne

1.W dzisiejszą niedzielę   w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. W ten sposób naród polski składa uznanie Świętemu Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”.  Prosimy o jego wstawiennictwo przed Bożym Tronem, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

Ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dlatego  dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.

2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.30.

3. Udział w wyborach i świadomie oddany głos jest naszym obowiązkiem moralnym.

4. W czwartek,   Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych.  W rocznicę śmierci bestialsko zamordowanego bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Dzień ten ma być wyrazem hołdu dla kapłanów i innych osób duchownych, które swoją postawą dały świadectwo męstwa i patriotyzmu, a niejednokrotnie przelały też krew w obronie naszej ojczyzny.

5. Najbliższa niedziela, 22 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.  

6. W tym tygodniu patronują nam:                                                                                       – poniedziałek  –  św. Jadwiga Śląska  ; wtorek – Święty Ignacy Antiocheński  ; środa -– Święty Łukasz ;  piątek– Święty Jan Kanty  ;  

7. Zbliża się listopad  miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Uprzejmie prosimy o uporządkowanie grobów i grobowców. 

Przy tej okazji przypominamy, że wszelkie prace budowlane na cmentarzu parafialnym należy uzgodnić w kancelarii parafialnej.

Wypominki listopadowe i roczne można składać od przyszłej niedzieli do puszek przy   ołtarzu Przemienienia Pańskiego, na którym znajdują się kartki na wypisanie imion i nazwisk zmarłych.