+

28 niedziela zwykła 10.10.2021

Kategorie: Parafialne

1. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem: „ Nie lękajcie się”.   Wspominamy naszego wielkiego rodaka Świętego Jana Pawła II. Jego pomniki wykonane z różnych materiałów można spotkać w wielu miejscach na świecie. W Polsce żywym pomnikiem, jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja ta pomaga zdolnej, ale ubogiej młodzieży rozwijać talenty i zainteresowania. Dzisiaj zbierane są ofiary na ten cel.   Pamiętajmy też o nauczaniu, które zostawił nam papież Polak.   

2. We środę 13 października, ostatni w tym roku dzień fatimski. O godz. 17.00   Msza św. i Różaniec  z procesją. Podczas tego nabożeństwa  nasz ks. rodak Krzysztof Ceglarz w 15 rocznicę święceń  będzie dziękował Matce Bożej za dar Chrystusowego kapłaństwa. Serdecznie  zapraszamy.  

O przygotowanie ołtarza prosimy rodzinę Aleksandry i Grzegorza Nalepów.

3. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

4. Przypominamy, i zapraszamy  codziennie na nabożeństwo różańcowe  o godz. 17.30.  

5. W tym tygodniu czcimy ; 13 X (środę) – bł. Honorata koźmińskiego, prezb.; 15 X (piątek) – św. Teresę od Jezusa ;  16 X (sobotę) – św. Jadwigę Śląską; Wszystkim solenizantom   życzymy obfitości łask Bożych .

6.  W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Misyjny.  Zbiórka ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła. Jest to także święto patronalne Służby Zdrowia z okazji wspomnienia św. Łukasza Ewangelisty.

7. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Uprzejmie prosimy o uporządkowanie grobów i grobowców. 

Przy tej okazji przypominamy, że wszelkie prace budowlane na cmentarzu parafialnym należy uzgodnić w kancelarii parafialnej.

Wypominki listopadowe i roczne można składać od przyszłej niedzieli do puszek przy   ołtarzu Przemienienia Pańskiego, na którym znajdują się kartki na wypisanie imion i nazwisk zmarłych.