+

28 Niedziela Zwykła 09.10.2022

Kategorie: Parafialne

1. W czwartek 13 października, ostatni w tym roku dzień fatimski. O godz. 17.00   Msza św. i Różaniec  z procesją.  Nabożeństwu przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. mgr Leszek Babraj proboszcz parafii Rajbrot. Serdecznie  zapraszamy.  

Do    niesienia Figury MB prosimy Różę Matek p.  Ireny Plata  i Bernadety Pacholarz. O przygotowanie ołtarza prosimy rodzinę Aleksandry i Grzegorza Nalepów.

2.W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie nabożeństwa różańcowego oraz Mszy Świętej  będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

3. Przypominamy, i zapraszamy  codziennie na nabożeństwo różańcowe  o godz. 17.30.  

 4. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

5. W tym tygodniu czcimy ; 13 X (czwartek) – bł. Honorata koźmińskiego, prezb.; 15 X (sobotę) – św. Teresę od Jezusa ;  Wszystkim solenizantom   życzymy obfitości łask Bożych .

6. Spotkania  ; kółko szachowe – piątek godz. 16.30  ; poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej –piątek godz. 17.30  ; grupa młodzieżowa  – piątek 19.30 –; PDMD – sobota10.00   

7. W dalszym ciągu trwają  prace przy renowacji ogrodzenia wokół kościoła , w tym tygodniu planowane jest zaimpregnowanie ogrodzenia. Serdecznie dziękuję za składane ofiary na ten cel.