+

27 Niedziela Zwykła 3.10.2021

Kategorie: Parafialne

 1.  Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza .

Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie 17.30 , w niedzielę o 15.30.

2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek. 

3. W środę o godz. 17.30 zapraszam Rodziców i   dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św.  Poświęcenie   różańców dla dzieci kl. 3.

4. W piątek o godz. 17.30 poświęcenie i wręczenie różańców dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz złożenie deklaracji  przystąpienia   do grona kandydatów do bierzmowania.

5. W I czwartek   dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Modlitwę różańcową  poprowadzi Akcja Katolicka.

 6. W przyszłą niedzielę po raz XXI będziemy obchodzić Dzień Papieski pod hasłem   „NIE LĘKAJCIE SIĘ”.   Z tej okazji dzieci naszej szkoły przedstawią montaż słowno-muzyczny o godz. 10.40. Serdecznie zapraszamy. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną   młodzież.

7.W tym tygodniu wspominamy i czcimy : poniedziałek – św. Franciszka z Asyżu ; wtorek  – św. Faustynę Kowalską, dziew.,  czwartek –  Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

Wszystkim solenizantom ubiegłego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

8. Spotkania  ;   w sobotę – PDMD , o godz. 10.00; Kandydaci na ministrantów o godz. 11.00.