+

27 Niedziela Zwykła 08.10.2023

Kategorie: Parafialne

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i trudnych doświadczeń. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości , serdecznie zapraszam na tę wspólną modlitwę!

2. Przypominamy, i zapraszamy  codziennie na nabożeństwo różańcowe  o godz. 17.30.  

 3. W piątek 13 października, ostatni w tym roku dzień fatimski. O godz. 17.00   Msza św. i Różaniec  z procesją.  Nabożeństwu przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi Ks. prałat płk Tadeusz Bieniek. Serdecznie  zapraszamy. 

Do    niesienia Figury MB prosimy Różę Matek p.  Ireny Plata  i Bernadety Pacholarz. O przygotowanie ołtarza prosimy rodzinę Aleksandry i Grzegorza Nalepów.

4. W sobotę, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.  

5. W przyszłą niedzielę, 15 października, będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic oraz obchodów w naszej ojczyźnie.             

Na Mszach św. do południa procesja z relikwiami św. Jana Pawła II , montaż słowno- muzyczny. Po zakończonej Eucharystii  możliwość ucałowania relikwii przez wiernych.

 Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

6. W tym tygodniu czcimy ; 13 X (piątek) – bł. Honorata koźmińskiego, prezb.; 15 X (niedzielę) – św. Teresę od Jezusa ;  Wszystkim solenizantom   życzymy obfitości łask Bożych .

7. Spotkania  ; wtorek godz. 17.30 – aspiranci; środa godz. 18.30 – PDMD ;   sobota17.30 – Kółko Muzyczne.