+

27 Niedziela Zwykła 02.10.2022

Kategorie: Parafialne

1. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym . Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu.  

Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie 17.30 , w niedzielę o 15.30.

2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek. 

3. We wtorek,   wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu , który jest patronem m.in. ekologów i zwierząt…. Z tej okazji dziękuję się  tym , którzy złożyli  dary jako pomoc dla schroniska psów w Wielogłowach. Do środy można jeszcze złożyć dla „Mniejszych braci”  np. sucha lub mokra  karma , stare koce,  kołdry,  ręczniki.    .Pomóżmy w miarę możliwości przetrwać im ten trudny okres.

  To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

4. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

5. W I czwartek   dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Modlitwę różańcową  poprowadzi Akcja Katolicka.

 6. W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca.   Spowiedź dla dzieci i młodzieży w środę  i  czwartek od godz. 17.00;  dla starszych w piątek od godz. 16.30.

7. W piątek od godz. 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 Różaniec, Litania do NSPJ.         

W I piątek udamy się z posługą duszpasterską do chorych : Ks. Proboszcz  od godz. 8.00 , ks. Wikariusz od godz. 14.00.

8. W przyszłą niedzielę w kościołach w całej Polsce liczenie wiernych uczestniczących we Mszy    św. i przystępujących do Komunii św.

9. Od przyszłej niedzieli do soboty 15 października,  można do urny przy ołtarzu Przemienienia Pańskiego ,wrzucić kartkę z nazwiskiem kandydata do Rady Duszpasterskiej z poszczególnego rejonu naszej parafii .

10. W jutro o godz. 19.30. z parkingu przy kościele wyjazd do kina „sokół „ w Nowym Sączu na film „Johnny”, oparty na prawdziwej historii opowieść o miłości do świata i drugiego człowieka oraz o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. Gdy Patryk dostaje ją od ks. Jana Kaczkowskiego, nie podejrzewa nawet, jak odmieni to jego życie.  Zapisy na film do jutra.

11. Spotkania : Caritas – środa po wieczornej Mszy św. ; Ministranci – czwartek  17.30 ; Młodzież – piątek 20.00 ; Aspiranci – sobota 8.00 ; PDMD – sobota 9.00 ; Schola – sobota – 10.00.

  Rozważania    Różańcowe  2022 
02.10 niedziela I  Róża MatekStanisławy GeniecJózefy    Tokarczyk
08.10 sobota  Róża OjcówJana LorkaSt. Gałęziowskiego
09.10 niedziela II  Róża MatekMarii Lorek z CentrumMarii  Gródek
15.10 sobota    Róża MatekBernadety PacholarzIreny  Plata
16.10 niedziela III   Akcja KatolickaCaritas
22.10 sobota     Róża OjcówJózefa   ŻelaskoIgnacego Lorka
23.10 niedziela IV   MisyjnaEdwarda    OlesiakaAnety Rams
29.10 sobota  Róża Matek Weroniki LorekMarii Kucia
30.10 niedziela V  Róża Matek Władysławy  DulakMarzeny   Góra