+

26 Niedziela Zwykła

Kategorie: Parafialne

1. Niedziela Synodalna

 2. We wtorek rozpoczyna się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.

Nabożeństwo różańcowe z komunią św. w dni powszednie o godz. 17.30   a potem Msza św. , a w niedzielę o godz. 16.00.  

3. Z okazji rozpoczynającego się w tym tygodniu roku akademickiego pragniemy modlić się w intencji studentów i pracowników naukowych uczelni .

4. Październik będzie w Kościele powszechnym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za misje.

5.  W środę o godz. 17.30 zapraszam Rodziców i   dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. . Poświęcenie   różańców dla dzieci kl. 3.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Z tej racji spowiedź dla dzieci i młodzieży będzie w środę i  czwartek od godz. 16.30;  dla starszych w piątek od godz. 16.30.

7. W I piątek udamy się z posługą duszpasterską do chorych  od godz. 15.00.

8. W piątek od godz. 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 Różaniec, Litania do NSPJ.

 9. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Faustyny, apostołki Bożego miłosierdzia, w sobotę po Mszach Świętych odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

10. W przyszłą niedzielę  zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek.

11. Spotkania  ;  =  ministrantów i lektorów – wtorek  po Mszy św. wieczornej

= młodzież – w sobotę w ramach spotkania Synaj ;    schola – sobota —- godz………

  11. W tym tygodniu wspominamy i czcimy : poniedziałek – św. Hieronima  , ;wtorek 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła, ; środa 2 X – święci Aniołowie Stróżowie ;

piątek 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów;

sobota 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.

  Wszystkim solenizantom ubiegłego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. 

12. Dziękuję Parafianom za przygotowanie terenu do prac przy elewacji kościoła.