+

26 Niedziela Zwykła 25.09.2022

Kategorie: Parafialne

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach  oraz Dzień Modlitw o Trzeźwość

2. Co roku 28 września, o godz.15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika  św. Faustyny, skrzyżowania ulic, place miast, miasteczek i wsi zamienią się w miejsca modlitwy, by z koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego.   Serdecznie zapraszamy, by modlić się o Boże Miłosierdzie dla siebie, bliskich, Ojczyzny, Kościoła i świata we środę o 15.00 przy drodze krajowej obok sklepu p. Zawiślanów . 

3. W czwartek w święto Świętego Michała Archanioła zapraszamy na nabożeństwo ku Jego czci  .  O  18.00 śpiew koronki uwielbienia ;  Msza św. z homilią po Mszy św. modlitwy przy  figurze  św. Michała Archanioła. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

 4. W sobotę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym   w dni powszednie o godz. 17.30   a potem Msza św. , a w niedzielę o godz. 15.30.   

Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

5. W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej.   

6.  Spotkania  ;  środa  17.00  – schola;  w środę po wieczornej Mszy św – Zelatorzy Żywego Różańca Ojców i Matek;  czwartek 18.00 – lektorzy ; piątek 18.00uczniowie kl. III wraz z rodzicami; piątek 20.00 – Grupa Apostolska;   sobota  9.00 aspiranci o 10.00 –   PDMD.

7. W przyszłą niedzielę  zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek.

8. W tym tygodniu wspominamy i czcimy : wtorek – św. Wincentego ; środa – św. Wacława;  czwartek – św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała ; piątek – św. Hieronima ; sobota– św. Teresę od Dzieciątka Jezus .

Wszystkim solenizantom ubiegłego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.   

9. 4 października, w liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,  jednego z najbardziej popularnych świętych, który jest patronem m.in. ekologów i zwierząt….  Biedaczyna z Asyżu jako pierwszy ukazał, jak piękne jest dzieło stworzone przez Boga:   Bo nie kto inny, tylko właśnie on nazywał słońce, księżyc, gwiazdy, wodę, ziemię, rośliny oraz zwierzęta swoimi braćmi i siostrami  .

Z tej okazji zwracam się   z wielką prośbą do wszystkich miłośników o pomoc dla psów znajdujących się w schroniskach. Tych zwierząt jest coraz więcej porzuconych .W psim azylu brakuje wszystkiego . Nadchodzi zima to trudny okres nie tylko dla ludzi .Pomóżmy w miarę możliwości przetrwać im ten trudny okres.

Organizujemy akcje jako pomoc dla schroniska Wielogłowach –  więc wszystkich chętnych by wspomóc  „Mniejszych braci”   od jutra do 4 października proszę o złożenie takich darów :jak sucha lub mokra  karma , stare koce,  kołdry,  ręczniki , prześcieradła i to będzie znaczna  pomoc psom schronisku.