+

26 Niedziela Zwykła 01.10.2023

Kategorie: Parafialne

1. Dziś pierwsza niedziela października.   Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki,   prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata.  Za odmówienie   pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie 17.30 , w niedzielę o 15.30.

Dziś zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek. 

2.Z racji przypadającego dziś,  liturgicznego wspomnienia Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus , w całym Kościele obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych.  

3.W poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów , których zadaniem jest bronić nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała.

4. We środę,   wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu , który jest patronem m.in. ekologów i zwierząt…. Z tej okazji dziękuję się  tym , którzy złożyli  dary jako pomoc dla schroniska psów w Wielogłowach.  Do środy można jeszcze złożyć dla „Mniejszych braci”  np. sucha lub mokra  karma , stare koce,  kołdry,  ręczniki.   

To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

5. W czwartek,   wspominamy w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską,   Apostołkę Bożego Miłosierdzia.   

6. W I czwartek   dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Modlitwę różańcową  poprowadzi Akcja Katolicka.

 Spowiedź przed I piątkiem  miesiąca : dla dzieci i młodzieży w środę  i  czwartek od godz. 17.00;  dla starszych w piątek od godz. 16.30.

7. W piątek od godz. 16.30 Adoracja Najś. Sakramentu, o 17.30 Różaniec.         

Do   chorych udamy się : Ks. Proboszcz  od godz. 10.00 , ks. Wikariusz od   8.00.

8. W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

9. Spotkania :  środa – 17.30 uczniowie kl. III wraz z rodzicami;  piątek – 17,30  Młody Asyż; ; sobota -9.00  PDMD – o 17.30 -Grupa Apostolska.

10.Przez cały październik prowadzona będzie w naszej diecezji akcja zbierania zużytych telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów i laptopów, na sfinansowanie budowy studni głębinowych na misjach.   Włączmy się w tę akcję pomocy naszym siostrom i braciom, cierpiącym brak czystej wody do picia.