+

25 Niedziela Zwykła

Kategorie: Parafialne

1.Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

2. Uczniowie klas VII   w ramach przygotowania do Bierzmowania w środę na 18.00.

3. W piątek  o 18.00 spotkanie modlitewne dzieci i rodziców  przygotowujących dzieci do I spowiedzi i Komunii św. w tym roku katechetycznym.

4. W tym tygodniu czcimy :  poniedziałek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w środę  – św. o. Pio z Pietrelciny, prezb.

5. Spotkanie z Zelatorami Żywego Różańca Ojców i Matek w piątek po Mszy św. wieczornej.

6. Spotkania  ;  wtorek –  godz. 18.00   ministranci i lektorzy –

= piątek  godz.20.00 – młodzież starsza i młodsza–;  

= w sobotę –godz. 9.00. PDMD i  Kandydaci na ministrantów ;  o godz. 10.00- schola.    

7. W przyszłą niedzielę  XXXIX Diecezjalna pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości  do Szczepanowa pod hasłem „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach „. Wyjazd do Szczepanowa w przyszłą niedzielę o godz. 8.00 z przed kościoła  św. Heleny. Zapisy do środy .

8. W przyszłą niedzielę, 27 września, w Kościele będziemy obchodzić 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki.

9. Do nabycia są „Kalendarze dla Rolników na rok 2021 „ w cenie 25 zł .

10. Składam „Bóg zapłać” za składane ofiary na cele inwestycyjne w parafii    oraz   do puszek na PAT w Krakowie i Tarnowie.