+

25 Niedziela Zwykła 24.09.2023

Kategorie: Parafialne

1. Dziś   Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy jest to już 109.. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny przez toczące się wojny, prześladowania i terror. Prośmy Opatrzność Bożą, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne mieszkanie.

Dziś również  Dzień Modlitw o Trzeźwość.

2. Co roku 28 września , o godz.15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika  św. Faustyny, skrzyżowania ulic, place miast, miasteczek i wsi zamienią się w miejsca modlitwy, by z koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego.   Serdecznie zapraszamy, by modlić się o Boże Miłosierdzie dla siebie, bliskich, Ojczyzny, Kościoła i świata we czwartek o 15.00 przy drodze krajowej obok sklepu p. Zawiślanów . 

3. W piątek w przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.  Zapraszamy na nabożeństwo ku ich czci  .  O  18.00 śpiew koronki uwielbienia ;  Msza św. z homilią po Mszy św. modlitwy przy  figurze  św. Michała Archanioła . Nabożeństwo   poprowadzi Ks. Michalita Krzysztof Konopka. Niech  wstawiennictwo św. Michała Archanioła wyprasza nam Bożą opiekę,  korzystajmy z jego pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.  

 4. W przyszłą niedzielę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali w dni powszednie o godz. 17.30   a potem Msza św. , a w niedzielę o godz. 15.30 Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.        W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

5.  W środę po wieczornej Mszy św. – zapraszam na spotkanie Zelatorki i Zelatorów Żywego Różańca Ojców i Matek.  

6. W przyszłą niedzielę  zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek.

7. W tym tygodniu wspominamy i czcimy : środa – św. Wincentego ; czwartek  – św. Wacława;  piątek – św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała ; sobota – św. Hieronima .

Wszystkim solenizantom ubiegłego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.   

8. 4 października, w liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,  jednego z najbardziej popularnych świętych, który jest patronem m.in. ekologów i zwierząt….   

Z tej okazji zwracam się   z wielką prośbą do wszystkich miłośników o pomoc dla psów znajdujących się w schroniskach. Tych zwierząt jest coraz więcej porzuconych .W psim azylu brakuje wszystkiego . Nadchodzi zima to trudny okres nie tylko dla ludzi .Pomóżmy w miarę możliwości przetrwać im ten trudny okres.

Organizujemy akcje jako pomoc dla schroniska Wielogłowach –  więc wszystkich chętnych by wspomóc  „Mniejszych braci”   od jutra do 4 października proszę o złożenie takich darów :jak sucha lub mokra  karma , stare koce,  kołdry,  ręczniki , prześcieradła i to będzie znaczna  pomoc psom schronisku.