+

24 Niedziela Zwykła 17.09.2023

Kategorie: Parafialne

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu.  Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.

2. Dzisiaj przypada też rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie

3.W  środę po wieczornym nabożeństwie zapraszam na  spotkanie Radę Parafialną.

4.W piątek  na godz. 18.00 zapraszam  młodzież kl. VIII wraz z rodzicami .  Podczas  Mszy św.  młodzież uroczyście złoży   deklarację  przystąpienia   do grona kandydatów do bierzmowania. 

5. Serdecznie zapraszamy na Pielgrzymkę do Rajbrotu i Lipnicy Murowanej

 – zwiedzanie Kościoła pw. Narodzenia MB z XVI w.; i kościoła św. Jana Pawła II; przemarsz ścieżką religijno-przyrodniczą im. Jana Pawła II.

Następnie zwiedzanie Lipnicy Murowanej słynnej z palm wielkanocnych, kościołów św. Andrzeja, Leonarda i Szymona.

Wyjazd w sobotę 23.09.23 o godz. 8:30 z parkingu parafialnego.
Zapisy do czwartku z zakrystii.

6. W przyszłą niedzielę dzień Modlitw o Trzeźwość oraz 42 Diecezjalna Pielgrzymka    do Szczepanowa o charakterze  przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości.  Pielgrzymka w intencji trzeźwości do Szczepanowa w niedzielę – 24 września – wyjazd   spod kościoła św. Heleny o godz. 8.15.    

7. Spotkania  ;  = piątek –  godz. 18.00   aspiranci    ;= w sobotę  o godz. 19.00  w Kościele Parafialnym w Niskowej Dekanalne Czuwanie Młodzieży ze świętym Stanisławem Kostką, rozpoczynające roczną formacje w Grupach Młodzieżowych.   Spotkanie tradycyjnie zakończy się agapą przy plebanii.   

8. W tym tygodniu patronują nam:

Poniedziałek,   – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy.  Ukazuje nam postać młodzieńca zdecydowanego, który dążąc ku wyznaczonym sobie ideałom świętości życia, nie uległ niewłaściwym wpływom środowiska, w którym się obracał.

Środa,   – św. św. Andrzej Kim Taegon (†1839), prezbiter koreański, który zginął podczas prześladowań chrześcijan; Paweł Chong Hasano, kleryk koreański, i Towarzysze.

Czwartek,   św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia i dla Niego porzucił nieuczciwe zajęcie w komorze celnej, stawszy się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii  

Sobota  – św. ojciec Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej .

9. Składam „Bóg zapłać” za składane ofiary na cele inwestycyjne w parafii    oraz   do puszek na PAT w Krakowie i Tarnowie.