+

23 Niedziela Zwykła 10.09.2023

Kategorie: Parafialne

1.Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Są one częścią Tygodnia Wychowania, który rozpoczyna się zawsze w trzecią niedzielę września.  

2. We wtorek, 12 września, w liturgii wspominamy Najświętsze Imię Maryi. Wspomnienie to ma bardzo wyraźny polski akcent, bo ustanowił je papieża Innocentego XI jako dziękczynienie za ocalenie chrześcijańskiej Europy przed nawałą turecką w 1683 roku, do czego przyczynił się król Jan III Sobieski.

3. We środę 13 września zapraszamy do udziału w nabożeństwie  fatimskim w  o godz.17.30 Msza św. z kazaniem i procesja różańcowa. Nabożeństwu przewodniczyć będzie  ks. Roman Krukowski wikariusz z Brzeznej. O  przygotowanie figury proszę róży matek Marii Kucia.  O przygotowanie ołtarza prosimy rodzinę  Bożeny i Wiesława Kumor.

Również we środę pierwsze spotkanie młodzieży kl. VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Młodzież podczas procesji poniesie figurę Matki Bożej. 

4. W czwartek, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie!   Nasza ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości.    

5. W piątek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.

6. zapraszamy na III Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Chełmiec i Proboszcza parafii Trzetrzewina Szkole Podstawowej w Trzetrzewinie , w celu popularyzacji królewskiej gry. Termin 16 września (sobota) 2023 ,rozpoczęcie  o godz. 10.00   potwierdzenie udziału  od 8.30 do 9.45  w.  W turnieju mogą wziąć udział wszyscy chętni po wcześniejszym zgłoszeniu w serwisie  chessabiter  do 13 września 2023  .  

7. W przyszłą niedzielę, 17 września, przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jednocześnie będziemy obchodzili kolejną rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku.

W  przyszłą niedzielę do puszek przed kościołem złożymy ofiary na  Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie i Tarnowie.

 8. W tym tygodniu czcimy:  środa  –  św. Jana Chryzostoma, bpa i dok. Kość. czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, o godz. 17.30 Droga Krzyżowa (prosimy o przystrojenie krzyży przy drogach i przy domach),    piątek  –  Wspomnienie NMP Bolesnej Wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej ; sobota – świętych męczenników Korneliusza, pap. i  Cypriana , bpa  .

9.  Spotkania :

a)  aspiranci  czwartek o godz. 18.00.

b) spotkanie z Caritasem piątek o godz. 18.00.

d)  PDMD – sobota  godz. 10.00.

e) Grupa Młodzieżowa i Kółko Muzyczne w sobotę o godz. 18.00.