+

22 Niedziela Zwykła 03.09.2023

Kategorie: Parafialne

1. Przeżywamy  w naszej Parafii Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Msze św. o godz.7.00,  900 ;11.00, i 16.00. SUMA ODPUSTOWA z procesją godz. o 11.00 pod przewodnictwem ks. mgr Tadeusza Żygłowicza z Krosna.        

2.Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny . Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego o godz. 8.00 .  Po Mszy św. będzie udzielane specjalne błogosławieństwo dla Dzieci rozpoczynających naukę w Zerówce  i I klasie , poświęcenie ich przyborów szkolnych.  Prosimy, aby dzieci  i młodzież zajmowały ławki w kościele kolejno od przodu klasami, rozpoczynając od Zerówki aż do VIII klasy  .

Po Mszy św. uczniowie wraz z wychowawcami przejdą do  budynku szkoły. 

 3. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 –  Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w  piątek  – Koronka do Bożego Miłosierdzia. 

4.  W I czwartek   o godz. 17,30 modlitwa różańcowa, którą poprowadzi Akcja Katolicka , dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele

5. W piątek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce.  Po Mszach św. poświęcenie ziarna.

6.  Spotkania :

a)     LSO w czwartek o godz. 18.00.

b)   PDMD  sobota o  10.00

c)    Grupa Młodzieżowa i Kółko Muzyczne w sobotę o godz. 18.00.

7. W przyszłą niedzielę   zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców i Matek .

8. Bóg zapłać – 

-tym parafianom    z    Trzetrzewiny , Trzetrzewina – Łysa Góra , którzy chętnie i z zaangażowaniem  włączyli się w przygotowanie   kościoła , otoczenia wokół kościoła  oraz renowacji figur  na ogrodzeniu kościelnym . Bóg zapłać   rodzinie Kaliszów oraz    Parafianom , którzy ofiarowali  produkty spożywcze.  

Dziękuję wszystkim, którzy pracą, modlitwami, cierpieniami lub duchowymi ofiarami pomogli w przygotowaniu odpustu parafialnego i wypraszali jego duchowe owoce.